10.12.2023, g. 12:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Piast Gliwice
Do meczu pozostało:
1dn.8godz.33min.
11.91 X3.40 23.75 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Podbeskidzie-Lech: Fatalna seria porażek przełamana

Podbeskidzie-Lech: Fatalna seria porażek przełamana

Kole­jorz wygrał wyjaz­dowe spotkanie w walce o Puchar Pol­s­ki z Podbeskidziem 3:0 po dwóch bramkach Nick­iego Bille oraz jed­nej Tomasza Kędzio­ry  i prze­chodzi do 1/8 finału.

Lechi­ci od początku spotka­nia domi­nowali na boisku. Już w 3. min­u­cie sędzia podyk­tował rzut wol­ny po faulu zawod­ni­ka Podbeskidzia, lecz nie był on groźny. Tren­er Jan Urban postanow­ił dokon­ać kilku roszad w składzie na pucharowy mecz. Jed­ną z nich było wys­taw­ie­nie Jana Bed­nar­ka na środek obrony. Ten młodz­i­ut­ki piłkarz doskonale spisy­wał się w polu karnym i kilkukrot­nie ura­tował Lecha przed stratą gola. Był świet­ną osto­ją obrony znakomi­cie współpracu­jąc z Put­nock­ym. Piłkarze z Biel­s­ka – Białej również mieli swo­je sytu­acje, jed­nak nie potrafili ich wyko­rzys­tać. W pier­wszej połowie lechi­ci tworzyli sobie szanse głównie ze stałych frag­men­tów gry. Makuszews­ki w 28. min­u­cie odd­ał cel­ny strzał na światło bram­ki, lecz został on obro­niony. Niespeł­na 10 min­ut później poz­na­ni­a­cy znów przed szan­są strze­le­nia gola. Tym razem Nic­ki Bille po poda­niu Pawłowskiego trafił obok bram­ki. Jed­nak co się odwlecze to nie uciecze. W 44. min­u­cie padł zasłużony gol dla lechitów, strzel­cem — Tomasz Kędziora.

Na drugą połowę Górale wys­zli na boisko bard­zo zde­ter­mi­nowani i to oni prowadzili grę. Mało brakowało a w 53. min­u­cie był­by remis po strza­łach Chmiela i Dem­jana. Obie drużyny stwarza­ły sobie sytu­acje, ale żad­na bez uwieńczenia jej bramką. Tren­er Urban postanow­ił dokon­ać zmi­any i na placu gry za Darko Jevti­cia pojaw­ił się Radosław Majew­s­ki. Zmi­ana okaza­ła się strza­łem w dziesiątkę, bowiem to Majew­s­ki w 63. min­u­cie podał do Pawłowskiego, a ten do Nick­iego Bille i wygry­wal­iśmy już dwoma bramka­mi. Tren­er pier­ws­zoligow­ca widząc co się dzieje na boisku zde­cy­dował się na zmi­any, lecz i to nie pomogło, ponieważ  poz­na­ni­a­cy w dal­szym ciągu prowadzili grę. W 81. min­u­cie tren­er goś­ci zde­cy­dował się na ostat­nią zmi­anę. Dał odpocząć Pawłowskiemu, który wró­cił po kon­tuzji i zastępił go Jóźwiak, który chwilę po wejś­ciu na boisko ratu­je nas przed utratą bram­ki. Kil­ka min­ut później gospo­darze prze­gry­wa­ją już 3:0 po kole­jnym trafie­niu Nick­iego Bille. Mecz zasłuże­nie wygry­wa­ją lechici.

PODBESKIDZIE BIELSKO-BIAŁALECH POZNAŃ 0:3 (0:1)

Bram­ki: 44. Kedziora,63.,86. Nic­ki Bille

Żółte kart­ki : 40. Trał­ka, 40. Wilusz

Lech: Put­nocky — Kędziora,Wilusz,Bednarek,Kadar – Trał­ka (66. Gajos),Tetteh — Makuszewski,Jevtić (58. Majewski),Pawłowski ‑Nic­ki Bille

Podbeskidzie : Lis – Sokołowski(68. Tarnowski),Deja, Men­zel, Wawszczyk(68. Magiera) – Kołodziej – Jakubik,Feruga,Chmiel,Sierpina – Demjan(72. Jonkisz)

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.