10.12.2023, g. 12:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Piast Gliwice
Do meczu pozostało:
1dn.9godz.4min.
11.91 X3.40 23.75 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Podbeskidzie – Lech: Przerwać serię porażek

Podbeskidzie – Lech: Przerwać serię porażek

Lechi­ci roze­gra­ją jutro swój pier­wszy i miejmy nadzieję nieostat­ni mecz w tym sezonie w walce o Puchar Pol­s­ki. Poz­na­ni­a­cy zmierzą się na wyjeździe z gra­ją­cym w pier­wszej lidze Podbeskidziem Biel­sko- Biała, w którym na wypoży­cze­niu prze­by­wa aktu­al­nie bramkarz Kole­jorza – Mateusz Lis. Czy to w końcu prze­ci­wnik do pokonania?

Patrząc na zaj­mowane przez obie drużyny miejs­ca w tabelach, uczu­cia są mieszane. Kole­jorz po czterech ligowych spotka­ni­ach ma na kon­cie zaled­wie jeden punkt, jed­ną strzeloną bramkę i zaj­mu­je ostat­nie miejsce w Ekstrak­lasie. Lech rozpoczął sezon fatal­nie, zaś jego jutrze­jszy ryw­al wręcz prze­ci­wnie. Górale zaj­mu­ją pier­wszą lokatę w tabeli, mając kom­plet punk­tów po dwóch wygranych meczach. Strzelili w nich cztery bram­ki, co świad­czy o lep­szej skutecznoś­ci prze­ci­wni­ka i umiejęt­noś­ci wyko­rzysty­wa­nia swoich szans na zdoby­cie gola.

Ostat­nie spotkanie obu drużyn miało miejsce pod­czas 23. kole­j­ki Ekstrak­lasy, w lutym bieżącego roku w Biel­sku-Białej. Mecz zakończył się wtedy zwycięst­wem gospo­darzy (4:1), a jedyną bramkę dla goś­ci zdobył Daw­id Kow­nac­ki, którego zabraknie pod­czas jutrze­jszego poje­dynku. Drużyny roze­grały ze sobą łącznie 10 meczów ligowych, z czego w czterech z nich tri­um­fowali poz­na­ni­a­cy, trzy zakończyły się zwycięst­wem Górali i trzy remisem.

Prze­jś­cie do 1/8 finału jest obow­iązkiem lechitów, jeśli chcą uniknąć więk­szej kom­pro­mi­tacji. W lidze im nie idzie, a o meczu o Super­puchar wszyscy już zapom­nieli. Wygral­iśmy w nim z Legią, więc może i to spotkanie pucharowe będzie w końcu początkiem przeła­ma­nia? Wszyscy liczymy na zwycięst­wo. Wygry­wa­jąc jutrze­jsze spotkanie, w dal­szej walce o Puchar Pol­s­ki przyjdzie nam się zmierzyć ze zwycięzcą poje­dynku Stomil Olsz­tyn – Ruch Chorzów.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.