Podsumowanie 26. kolejki: Lech pnie się w górę

Czołówka ligi zgu­biła punk­ty, na czym najbardziej sko­rzys­tał poz­nańs­ki Lech. “Kole­jorz” zdołał wyprzedz­ić w tabeli Koronę, a do trze­ciego Ruchu traci już tylko trzy punk­ty. Na prowadze­niu nadal Legia, która nad drugim Śląskiem ma trzy punk­ty przewagi.

GKS BEŁCHATÓW — JAGIELLONIA BIAŁYSTOK 2:0
BRAMKI: ‘2 Żewłakow, ‘7 Zbozień

Bard­zo szy­bko bełcha­towian­ie zapewnili sobie trzy punk­ty w meczu z Jagiel­lonią. Po sied­miu min­u­tach wynik był już ustalony. Najpierw trafił Marcin Żewłakow, a później Dami­an Zbozień. “Jaga” nadal bard­zo słabo spisu­je się na wyjaz­dach. W tym sezonie w trzy­nas­tu meczach zdobyli tylko sześć “oczek” na wyjazdach.

KORONA KIELCE — ZAGŁĘBIE LUBIN 0:2
BRAMKI: ’33 (kar.) Ser­nas, ’78 Małkowski
CZERWONE KARTKI: ’33 Jovanović, ’90 Korzym — ’90 Lira

Do bard­zo dzi­wnego meczu doszło w Kiel­cach. Arbiter Paweł Pskit z Łodzi, ukarał zawod­ników obu drużyn aż osiem­nas­toma żół­ty­mi kartka­mi, co się przełożyło na trzy czer­wone. W tym kolorowym meczu lep­si okaza­li się lubini­an­ie, którzy odnieśli piąte z rzę­du zwycięst­wo, tym samym sta­jąc się druży­na środ­ka tabeli, a nie — jak wcześniej — zaj­mu­jąc pozy­cję spadkową.

PODBESKIDZIE BIELSKO-BIAŁA — ŚLĄSK WROCŁAW 1:1
BRAMKI: ’90 Dem­jan — ’63 Celeban

Śląsk zremisował ten mecz na własne życze­nie. Po bram­ce Pio­tra Cele­bana wrocław­ian­ie mogli pod­wyższyć wynik. Najbliżej tego, pod koniec meczu, był Łukasz Madej. Gola nie zdobył, ale zro­bili to biel­szczanie. Do remisu doprowadz­ił Robert Dem­jan w ostat­nich chwilach gry.

WISŁA KRAKÓW — ŁÓDZKI KS 3:2
BRAMKI: ‘8, ’25, ’55 Genkow — ’57 Gan­car­czyk, ’67 Kujawa

W 55. min­u­cie, po hat-tricku Cwe­tana Genkowa, Wisła prowadz­iła już trze­ma gola­mi. Wydawało się, że to koniec emocji. A jed­nak. Goś­cie starali się odra­bi­ać straty. Najpierw trafił Gan­car­czyk, później Kujawa. Na pon­ad dwadzieś­cia min­ut przed końcem spotka­nia “Biała Gwiaz­da” miała tylko bramkę przewa­gi. Udało im się jed­nak dowieźć ten wynik do koń­ca i zdobyli wresz­cie trzy ligowe punkty.

WIDZEW ŁÓDŹ — LEGIA WARSZAWA 1:1
BRAMKI: ’38 (kar.) Matu­si­ak — ’24 Kucharczyk

Po jede­nas­tu meczach bez punk­tu, wal­cząc z Legią, Widzew w końcu przeła­mał tą passę i udało im się nie prze­grać z “Wojskowy­mi”. W Łodzi padł remis. Legia mogła odskoczyć w tabeli Śląskowi, ale nie utrzy­mali swo­jego prowadzenia.

LECH POZNAŃ — LECHIA GDAŃSK 2:1
BRAMKI: ’43 Ubi­parip, ’86 Możdżeń — ’64 (sam.) Injac

Lech — Lechia: Rud­nev nie może, Ubi­parip pomoże

RUCH CHORZÓWGÓRNIK ZABRZE 0:0

Wielkie Der­by Śląs­ka nie zach­wyciły. To był typowy mecz na remis. W dodatku bezbramkowy. Ani jed­na, ani dru­ga ekipa nie potrafiła przechylić sza­li zwycięst­wa na swo­ją stronę i na Śląsku aktu­al­nie żaden z tych klubów nie panuje.

POLONIA WARSZAWACRACOVIA
BRAMKI: ‘4 (kar.) Dwal­iszwili, ’70 Cani — ’87 (kar.) van der Biezen
CZERWONA KARTKA: ’86 Cotra (Polo­nia)

U naszych zgód: Cra­covia po raz kole­jny pokonana

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress