Podsumowanie 9. kolejki: Mistrz na kolanach

Zaprasza­my na pod­sumowanie 9. kole­j­ki tego sezonu. Kibice Lecha mogą być zad­owoleni z jej prze­biegu, ponieważ Lech wygrał z Krakowie pewnie 3:0, dzię­ki czemu awan­sował na 3. miejsce. Ter­az piłkarz czeka prz­er­wa na reprezen­tac­je, a kole­jne ligowe mecze za dwa tygodnie.

ŁKS ŁÓDŹ – PODBESKIDZIE BIELSKO BIAŁA
BRAMKI: 55‘ Sza­ła­chows­ki, 65‘ Saganows­ki – 48‘ Demjan

Mecz pomiędzy dwoma beni­aminka­mi T‑Mobile Ekstrak­lasy może nie toczył się w szy­bkim tem­pie, ale obfi­tował w dużo wal­ki, szczegól­nie w środ­ku pola. Piłkarze z Łodzi pod wodzą Michała Pro­bierza zde­cy­dowanie dostali wia­tru w żagle i mimo tego, że ich sytu­ac­ja tuż po rozpoczę­ciu drugiej połowy była trud­na (goś­cie zdobyli bramkę), potrafili oni wziąć się w garść i przechylić sza­le zwycięst­wa na swo­ją korzyść.

LECHIA GDAŃSK – GKS BEŁCHATÓW 0:0

Nowe sta­diony nie popraw­ia­ją jakoś­ci gry zawod­ników, którzy nie zawsze umieją dos­tosować się do odpowied­niego poziomu. Słabo gra­ją­ca od początku sezonu Lechia Gdańsk nie umi­ała znaleźć sposobu na prze­cięt­nie gra­ją­cy GKS Bełchatów. Paweł Buza­ła znalazł się w kilku stupro­cen­towych sytu­ac­jach, lecz mimo to nie zdołał pokon­ać bramkarza rywala.

RUCH CHORZÓWWIDZEW ŁÓDŹ 3:1
BRAMKI: 28‘, 51‘ Jankows­ki, 67‘ Piech – 71‘ Grzelczak

Gospo­darze tego meczu są pier­wszym w tym sezonie zespołem, który znalazł sposób na Widzew Łódź. Ten do tej pory był niepoko­naną drużyną. W Chor­zowie jed­nak musi­ał uznać wyżs­zość Ruchu, który wyko­rzys­tał do bólu sytu­acje bramkowe, jakie sobie stworzył. Sytu­ację ułatwiła także czer­wona kart­ka, którą otrzy­mał Ukah i momo zdoby­cia bram­ki przez Grzel­cza­ka, zawod­ni­cy tren­era Mroczkowskiego nie zdołali już powal­czyć o choć­by jeden punkt w tym spotkaniu.

JAGIELLONIA BIAŁYSTOK – ZAGŁEBIE LUBIN 3:1
BRAMKI: 26‘, 87‘ Frankows­ki, 43‘Seratlić – 29‘Sernas

Powrót Frankowskiego do zespołu zawsze pod­nosi jakość tej drużyny i tak było również tym razem. Jagiel­lonia bard­zo dobrze radzi sobie na włas­nym sta­dion­ie i nie inaczej było tym razem. Nawet bram­ka kon­tak­towa zdoby­ta przez Ser­nasa nie odmieniła losów tego spotka­nia, a Jan Urban ma spory prob­lem, bo jego zespół cały czas jest w kryzysie.

CRACOVIALECH POZNAŃ 0:3

Cra­covia — Lech: Wypunk­towali “Pasy”

ŚLĄSK WROCŁAW – POLONIA WARSZAWA 4:0
BRAMKI: 25‘ Cele­ban, 45‘ Mila, 77‘ Gikiewicz, 90‘ Pietrasiak

Mało kto spodziewał się, że ten mecz zakończy się takim wynikiem. Lid­er T‑Mobile Ekstrak­lasy pod­bu­dowany zwycięst­wem z Lechem, a także pier­wszą pozy­cję w tabeli, z ani­muszem rozpoczął to spotkanie i kon­sek­went­nie, podob­nie jak przed tygod­niem, punk­tował prze­ci­wni­ka. Polo­nia Warsza­wa radz­iła sobie dobrze i miała również swo­je okaz­je na zdoby­cie gola, ale słabo tego dnia spisy­wała się defen­sy­wa zespołu prowad­zonego przez Jac­ka Zielińskiego. Ostate­cznie ten zabrał do Warsza­wy solid­ny bagaż bramek i spadek na odległe 9. Miejsce w lidze, choć do podi­um traci zaled­wie 2 punkty.

LEGIA WARSZAWA – WISŁA KRAKÓW 2:0
BRAMKI: 25‘ Ljubo­ja, 70‘ Gol

W meczu na szczy­cie spotkały się dwa zespoły, które w ubiegły czwartek grały mecze w Lidze Europy. Lep­iej w tym dniu wyglą­dał zespół Mar­cie­ja Sko­rży, którego Legia grała w europe­js­kich pucharach na swoim sta­dion­ie. Mis­trz Pol­s­ki nie umi­ał prze­ci­w­staw­ić się dobrze dys­ponowane­mu rywalowi, a ostate­czny wynik spotka­nia moż­na trak­tować, jako najm­niejszy możli­wy wymi­ar kary.

KORONA KIELCEGÓRNIK ZABRZE 2:0
BRAMKI: 20‘ Zielińs­ki, 25‘ Kiełb

Korona od samego początku kon­trolowała prze­bieg meczu i nie pozostaw­iła złudzeń, który zespół jest w tym spotka­niu lep­szy. Najbliższy ryw­al Lecha pozostał jedynym niepoko­nanym zespołem ligi, a dzisiejsze zwycięst­wo poz­woliło mu Koronie na awans na drugie miejsce w tabeli i zepch­nię­cie na trze­cie Lecha.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress