06.10.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Puszcza Niepołomice
Do meczu pozostało:
4dn.19godz.40min.
11.30 X5.50 212.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Podsumowanie kolejki: Pięciu kandydatów na “majstra”

Dwie kole­j­ki pozostały do koń­ca sezonu 2011/12. Drużyny mogą zdobyć tylko (albo i aż) sześć punk­tów. Znamy jed­nego spad­kow­icza (Cra­covia), dru­gi ma bard­zo trud­ną sytu­ację (ŁKS), ale na mis­tr­zost­wo kra­ju real­ną szan­sę ma jeszcze aż… pięć drużyn!

GÓRNIK ZABRZEPODBESKIDZIE BIELSKO-BIAŁA 3:0
BRAMKI: ’36 (kar.) Nakoul­ma, ’82, ’85 Wodecki

Odkąd Podbeskidzie zapewniło sobie byt w Ekstrak­lasie na kole­jny sezon, gra bard­zo słabo. Dość powiedzieć, że w ostat­nich pię­ciu spotka­ni­ach, podopieczni Rober­ta Kasper­czy­ka zdobyli tylko jeden punkt. Górnik wyko­rzys­tał słabą for­mę biel­szczan i pewnie wypunk­tował ich na włas­nym boisku, zwycięża­jąc po dwóch bramkach Wodeck­iego i jed­nej Nakoulmy.

LECH POZNAŃPOLONIA WARSZAWA 1:0
BRAMKA: ’57 Ubiparip
CZERWONA KARTKA: ’90+1 Cani (Polo­nia)

Lech — Polo­nia: Poz­nańs­ka Loko­mo­ty­wa nadal pędzi

WIDZEW ŁÓDŹLECHIA GDAŃSK 0:1
BRAMKA: ’14 Traore

Do ciekawej sytu­acji doszło w Łodzi. Kibice tamte­jszego Widze­wa, chcąc spuś­cić swego lokalnego rywala — ŁKS — do Pier­wszej Ligi, prosili swoich zawod­ników, aby prze­grali mecz z Lechią, która również broni się przed spad­kiem. I choć zawod­ni­cy oraz tren­er temu przeczyli, to Widzew ten mecz fak­ty­cznie prze­grał. Gola na wagę trzech punk­tów zdobył Raza­ck Traore.

GKS BEŁCHATÓWKORONA KIELCE 0:2
BRAMKI: ‘5, ’28 Stano

Tren­er Korony, Leszek Ojrzyńs­ki, po raz kole­jny musi­ał ekspery­men­tować ze skła­dem. W ataku wys­tąpił nom­i­nal­ny środ­kowy obroń­ca, Pavol Stano, który został bohaterem kiel­czan i zdobył dwa gole. Bełcha­towian­ie nadal nie mogą być pewni utrzymania.

RUCH CHORZÓWŁÓDZKI KS 2:2
BRAMKI: ‘1 Piech, ’65 Stawar­czyk — ’15 Gier­a­ga, ’32 Kujawa

Chor­zowian­ie ni wyko­rzys­tali kole­jnej szan­sy na wskocze­nie na fotel lid­era T‑Mobile Ekstrak­lasy. Tym razem tylko zremisowali na włas­nym sta­dion­ie z ekipą ŁKS‑u, mimo, że prowadzili już od pier­wszej min­u­ty. ŁKS, dzię­ki zdobyte­mu punk­towi, nadal ma matem­aty­czne szanse na utrzy­manie się w lidze.

ŚLĄSK WROCŁAWZAGŁĘBIE LUBIN 2:1
BRAMKI: ‘4 (sam.) Widanow, ’45 Cetnars­ki — ’75 Woźniak

Śląsk wyko­rzys­tał potkniecie Ruchu i wyprzedz­ił chor­zows­ki zespół. Choć i wrocław­ian­ie nie moli łatwej przeprawy z Zagłę­biem. Jed­nak udało im się pokon­ać zespół z Lubi­na i nawet na chwilę wskoczyli na fotel lid­era T‑Mobile Ekstraklasy.

LEGIA WARSZAWAJAGIELLONIA BIAŁYSTOK 1:1
BRAMKI: ’62 Ljubo­ja — ’60 Frankowski
CZERWONA KARTKA: ’89 Pejović (Jagiel­lonia)

Legia zna­j­du­je się ostat­nio w bard­zo słabej formie (nie licząc finału Pucharu Pol­s­ki). Z poprzed­nich sied­miu meczów wygrali tylko jeden. Mimo to, nadal zna­j­du­ją się na szczy­cie tabeli. Tym razem nie udało się im wygrać z Jagiel­lonia, która gra bard­zo słabo na wyjaz­dach. Remis to dobry wynik dla goś­ci, ale dla gospo­darzy już niezupełnie.

WISŁA KRAKÓWCRACOVIA 1:0
BRAMKA: ’29 Melikson
CZERWONE KARTKI: ’70 Bol­je­vić, ’90 Budz­ińs­ki (obaj Cracovia)

http://lechnews.pl/u‑naszych-zgod-pasy-leca-z-ekstraklasy

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.