06.10.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Puszcza Niepołomice
Do meczu pozostało:
4dn.14godz.50min.
11.30 X5.50 212.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Pogoń — Lech: Lechici meldują się w finale Pucharu Polski!

Pogoń — Lech: Lechici meldują się w finale Pucharu Polski!

 

W rewanżowym spotka­niu pół­fi­nału Pucharu Pol­s­ki Lech Poz­nań pokon­ał szczecińską Pogoń 1:0. Tym samym lechi­ci po raz trze­ci z rzę­du zagra­ją w finale tych roz­gry­wek, który to odbędzie się 2. maja na Sta­dion­ie Nar­o­dowym w Warsza­w­ie. Jedyną bramkę dla Kole­jorza zdobył Marcin Robak.

Od pier­wszego gwiz­d­ka sędziego Zbig­niewa Dobryn­i­na Pogoń Szczecin wykazy­wała zde­cy­dowanie więcej energii na boisku aniżeli podopieczni Nena­da Bjel­i­cy. Mogli oni wyjść na prowadze­nie już w 8. min­u­cie, kiedy to fatal­ną inter­wencją popisał się Jas­min Burić. Boś­ni­ak z pol­skim pasz­portem minął się z piłką dośrod­kowywaną z rzu­tu rożnego, ta odbiła się od głowy Jana Bed­nar­ka i została wybi­ta z lini bramkowej przez Miha­ia Radu­ta. W dal­szej fazie spotka­nia obraz gry nie uległ zmi­an­ie — lechi­ci grali niem­ra­wo i bez polo­tu, zaś gospo­darze starali się sfor­sować defen­sy­wę Kole­jorza. Poz­nańs­ki golkiper zre­ha­bil­i­tował się za swo­ją wcześniejszą słabą inter­wencję kilka­naś­cie min­ut później, gdy to w sytu­acji “sam na sam” wybronił uderze­nie Daw­i­da Kor­ta. Lech po raz pier­wszy zagroz­ił bram­ce strzeżonej przez Jaku­ba Słowi­ka w 35. min­u­cie. Z okolic lewego narożni­ka pola karnego uderzał Radut jed­nak zbyt lekko “dokrę­cił” on piłkę i ta niez­nacznie minęła słu­pek. Sytu­ac­ja zmieniła się dopiero w 41. min­u­cie! Marcin Robak, który był jedynym zawod­nikiem Kole­jorza w ofen­sy­wie doskonale ograł kole­jno Ricar­do Nune­sa oraz Jarosława Foju­ta i pewnym strza­łem po długim rogu pokon­ał Słowi­ka! Tym samym Lech mógł być już niemalże pewny awan­su do majowego finału Pucharu Polski.

Dru­ga część meczu tak jak i pier­wsza — zaczęła się od huraganowych ataków Pogo­ni. Nie miało to jed­nak przełoże­nia na wynik, ponieważ nadal dobrze współpra­cow­ał poz­nańs­ki blok defen­sy­wny. Żad­na z drużyn nie stworzyła sobie żad­nej sytu­acji do strze­le­nia gola. W szere­gach lechitów nadal domi­nowała niedokład­ność, co miało przełoże­nie na brak okazji bramkowych. Sędzia zde­cy­dował się doliczyć 3 min­u­ty do pod­sta­wowego cza­su gry, po czym zakończył ten poje­dynek i Kole­jorz mógł się cieszyć z awan­su do finału.

Pogoń Szczecin — Lech Poz­nań 0:1 (0:1)

Bram­ki: 41. Robak

Żółte kart­ki: 21. Rapa, 68. Lis­tows­ki, 88. Nunes

Pogoń Szczecin: Słowik — Rapa (60. Niep­suj), Rudol, Fojut, Nunes — Matras, Dry­gas — Listkows­ki, Kort (76. Kowal­czyk), Gyurcso — Frączczak (60. Ciftci)

Lech Poz­nań: Burić — Kędzio­ra, Bednarek, L.Nielsen, Wilusz — Tet­teh, Trał­ka — Makuszews­ki (73. Wasielews­ki), Radut, Pawłows­ki (72. Jevtić) — Robak (58. Nic­ki Bille)

 

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.