02.04.2023, g. 17:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Pogoń Szczecin
Do meczu pozostało:
6dn.7godz.43min.
12.06 X3.45 23.6 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Pogoń — Lech: Lechici meldują się w finale Pucharu Polski!

Pogoń — Lech: Lechici meldują się w finale Pucharu Polski!

 

W rewanżowym spotka­niu pół­fi­nału Pucharu Pol­s­ki Lech Poz­nań pokon­ał szczecińską Pogoń 1:0. Tym samym lechi­ci po raz trze­ci z rzę­du zagra­ją w finale tych roz­gry­wek, który to odbędzie się 2. maja na Sta­dion­ie Nar­o­dowym w Warsza­w­ie. Jedyną bramkę dla Kole­jorza zdobył Marcin Robak.

Od pier­wszego gwiz­d­ka sędziego Zbig­niewa Dobryn­i­na Pogoń Szczecin wykazy­wała zde­cy­dowanie więcej energii na boisku aniżeli podopieczni Nena­da Bjel­i­cy. Mogli oni wyjść na prowadze­nie już w 8. min­u­cie, kiedy to fatal­ną inter­wencją popisał się Jas­min Burić. Boś­ni­ak z pol­skim pasz­portem minął się z piłką dośrod­kowywaną z rzu­tu rożnego, ta odbiła się od głowy Jana Bed­nar­ka i została wybi­ta z lini bramkowej przez Miha­ia Radu­ta. W dal­szej fazie spotka­nia obraz gry nie uległ zmi­an­ie — lechi­ci grali niem­ra­wo i bez polo­tu, zaś gospo­darze starali się sfor­sować defen­sy­wę Kole­jorza. Poz­nańs­ki golkiper zre­ha­bil­i­tował się za swo­ją wcześniejszą słabą inter­wencję kilka­naś­cie min­ut później, gdy to w sytu­acji “sam na sam” wybronił uderze­nie Daw­i­da Kor­ta. Lech po raz pier­wszy zagroz­ił bram­ce strzeżonej przez Jaku­ba Słowi­ka w 35. min­u­cie. Z okolic lewego narożni­ka pola karnego uderzał Radut jed­nak zbyt lekko “dokrę­cił” on piłkę i ta niez­nacznie minęła słu­pek. Sytu­ac­ja zmieniła się dopiero w 41. min­u­cie! Marcin Robak, który był jedynym zawod­nikiem Kole­jorza w ofen­sy­wie doskonale ograł kole­jno Ricar­do Nune­sa oraz Jarosława Foju­ta i pewnym strza­łem po długim rogu pokon­ał Słowi­ka! Tym samym Lech mógł być już niemalże pewny awan­su do majowego finału Pucharu Polski.

Dru­ga część meczu tak jak i pier­wsza — zaczęła się od huraganowych ataków Pogo­ni. Nie miało to jed­nak przełoże­nia na wynik, ponieważ nadal dobrze współpra­cow­ał poz­nańs­ki blok defen­sy­wny. Żad­na z drużyn nie stworzyła sobie żad­nej sytu­acji do strze­le­nia gola. W szere­gach lechitów nadal domi­nowała niedokład­ność, co miało przełoże­nie na brak okazji bramkowych. Sędzia zde­cy­dował się doliczyć 3 min­u­ty do pod­sta­wowego cza­su gry, po czym zakończył ten poje­dynek i Kole­jorz mógł się cieszyć z awan­su do finału.

Pogoń Szczecin — Lech Poz­nań 0:1 (0:1)

Bram­ki: 41. Robak

Żółte kart­ki: 21. Rapa, 68. Lis­tows­ki, 88. Nunes

Pogoń Szczecin: Słowik — Rapa (60. Niep­suj), Rudol, Fojut, Nunes — Matras, Dry­gas — Listkows­ki, Kort (76. Kowal­czyk), Gyurcso — Frączczak (60. Ciftci)

Lech Poz­nań: Burić — Kędzio­ra, Bednarek, L.Nielsen, Wilusz — Tet­teh, Trał­ka — Makuszews­ki (73. Wasielews­ki), Radut, Pawłows­ki (72. Jevtić) — Robak (58. Nic­ki Bille)

 

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Piast Gliwice - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

01/04/2023 / 02:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.