02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
4dn.1godz.59min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech wygrywa z Zagłębiem i awansuje do półfinału Pucharu Polski

Lech wygrywa z Zagłębiem i awansuje do półfinału Pucharu Polski

Lech Poz­nań wygrał z Zagłę­biem Lubin 1:0 w ramach ćwierć­fi­nału Pucharu Pol­s­ki. Ta i poprzed­nia wygrana z Zagłę­biem, która skończyła się również jed­no­bramkowym zwycięst­wem zaprowadz­iła Lecha do pół­fi­nału Pucharu Pol­s­ki. Mecz był bezbar­wny, pełen błędów i bezsen­sownych zagrań, jed­nak w dolic­zonym cza­sie gry udało się wyjść na prowadze­nie i zakończyć kole­jny mecz dobrym wynikiem, ale niekoniecznie bard­zo dobrą grą.

Dla kibiców, którzy zde­cy­dowali się w środ­ku tygod­nia przy­jechać na Buł­garską i wesprzeć piłkarzy swoim śpiewem, samo wid­owisko na pewno było wielkim rozczarowaniem. Na pły­cie boiska dzi­ało się bard­zo niewiele, a min­u­ty dłużyły się niemiłosiernie.

Wszys­tkie sytu­acje, które lechi­ci zdołali sobie wypra­cow­ać były bard­zo niepo­radne. W 4. min­u­cie zapowiadała się dobra akc­ja Lecha. Hol­man podał do Gajosa i już ruszył na wolne pole, jed­nak nie otrzy­mał pił­ki. Gajos chci­ał te akc­je wykończyć sam i niecel­nie uderzył na bramkę.

Dal­sza część spotka­nia to przede wszys­tkim gra na ali­bi piłkarzy Lecha. Długie pił­ki do niko­go i złe decyz­je. W 31. min­u­cie swo­ją szan­sę miał Thoma­l­la, który mógł wyko­rzys­tać błąd bramkarza Zagłębia. Polacek za wysoko wyszedł do pił­ki, do której zdążył już dobiec napast­nik „Kole­jorza”. Nieste­ty jego strzał min­i­mal­nie minął słupek.

W 68. min­u­cie wyjść na prowadze­nie mogli goś­cie. Bard­zo dobrze na lewym skrzy­dle dośrod­kował Cotra. Na piłkę w polu karnym czekał już Woź­ni­ak, ale jego strzał wylą­dował pros­to w „koszy­czku” Buricia.

Na pochwałę zasłużyła para stop­erów, która kil­ka razy musi­ała popisać się swoi­mi umiejęt­noś­ci­a­mi. Ara­ju­uri i Kamińs­ki to zde­cy­dowanie najlep­si zawod­ni­cy na boisku, którzy zagrali dzisiejszego wiec­zoru. Pomi­mo bez­nadziejnej gry Lechowi udało się wygrać. W dolic­zonym cza­sie gry na prawe skrzy­dło piłkę otrzy­mał Pawłows­ki. Pomoc­nik Lecha zła­mał do środ­ka, minął dwóch prze­ci­wników i pokon­ał Polacka.

LECH POZNAŃZAGŁĘBIE LUBIN (0:0) 1:0

Bram­ki: 90. Pawłowski

Żółte kart­ki: Dąbrowski

LECH: Burić – Ceesay, Kamińs­ki, Ara­ju­uri, Dou­glas – Trał­ka [59. Hamalainen], Dud­ka – Formel­la [68. Lovrenc­sics], Gajos, Hol­man – Thoma­l­la [90. Pawłowski]

ZAGŁĘBIE: Polacek – Zbozień, Dąbrows­ki, Gul­dan, Cotra – Tosik [46. Jagiełło], Piątek – Woź­ni­ak, Żyra, Błąd [62. Janus] – Papadop­u­los [77. Vlasko]

Wid­zowie: 9 271

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.