07.12.2023, g. 21:00
Puchar Polski
Arka Gdynia vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
4dn.3godz.25min.
14.33 X3.75 21.70 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech-Pogoń: Kolejorz znów pokonał Pogoń 3:0!

Lech-Pogoń: Kolejorz znów pokonał Pogoń 3:0!

Lech Poz­nań wygrał z Pogo­nią Szczecin 3:0 w pier­wszym meczu o finał Pucharu Pol­s­ki. Na listę strzel­ców wpisali się Szy­mon Pawłows­ki, Daw­id Kow­nac­ki oraz Lasse Nielsen. Dzię­ki efek­townej wygranej druży­na z Poz­na­nia jest w lep­szej sytu­acji przed rewanżem. 

Od początku spotka­nia na boisku domi­nowali podopieczni Nena­da Bjel­i­cy i już w 9. min­u­cie powin­ni wyjść na prowadze­nie. Dośrod­kowywał Darko Jevtić, jed­nak fut­bolówka po jego strza­le odbiła się od poprzecz­ki. Chwilę później Słowi­ka próbował zaskoczyć Kow­nac­ki, jed­nak golkiper goś­ci poradz­ił sobie z jego uderze­niem bez więk­szych prob­lemów. W 24. min­u­cie zawod­ni­cy Pogo­ni odd­ali cel­ny strzal. Z lewej strony dośrod­kowywał Adam Gyurcso, lecz fut­bolówkę wybił Jas­min Burić. Kil­ka min­ut później lechi­ci wymie­nili między sobą kil­ka podań i ostate­cznie pił­ka trafiła do Łukasza Trał­ki, który zde­cy­dował się na strzał zza pola karnego, lecz był on za sła­by, aby zaskoczyć Słowi­ka. W 33. min­u­cie golkiper goś­ci był już bez szans. Darko Jevtić zagrał do Szy­mona Pawłowskiego, a ten odd­ał moc­ne uderze­nie na dłu­gi słu­pek i Kole­jorz wyszedł na zasłużone prowadze­nie. Do koń­ca pier­wszej częś­ci spotka­nia wynik nie uległ zmianie.

Po wznowie­niu gry szan­sę na pod­wyższe­nie wyniku miał Szy­mon Pawłows­ki, jed­nak uderze­nie pomoc­ni­ka było za słabe i bramkarz Pogo­ni zła­pał piłkę. Chwilę później pomoc­nik Lecha asys­tował przy bram­ce Daw­i­da Kow­nack­iego. Pawłows­ki ograł dwóch zawod­ników goś­ci i podał do zna­j­du­jącego się w polu karnym młodego napast­ni­ka, który pewnie pokon­ał Słowi­ka. Przewa­ga poz­na­ni­aków rosła z min­u­ty na min­utę. Po indy­wid­u­al­nej akcji lewą stroną Darko Jevtić próbował dośrod­kowywać w pole karne, lecz został zablokowany przez obrońców ze Szczeci­na. Niespeł­na kil­ka min­ut później mogło być 3:0, jed­nak bram­ka Daw­i­da Kow­nack­iego nie została uznana, bowiem sfaulował on golkipera Por­tow­ców. W 66. min­u­cie padł już trze­ci gol dla lechitów. Pił­ka po dośrod­kowa­niu Jevti­cia z rzu­tu rożnego wpadła wprost na głowę Lasse Nielse­na, który pokon­ał bramkarza. Mimo trzech zdoby­tych bramek poz­na­ni­a­cy cały czas atakowali. Pod­wyższyć wynik próbowali Tomasz Kędzio­ra, Maciej Gajos czy Szy­mon Pawłows­ki.  Do koń­ca spotka­nia wynik nie uległ zmi­an­ie. Podopieczni Nena­da Bjel­i­cy wygrali czwarty mecz z rzę­du wynikiem 3:0.

Lech Poz­nań – Pogoń Szczecin 3:0 (1:0)

Bram­ki: 33. Szy­mon Pawłows­ki, 53. Daw­id Kow­nac­ki, 66. Lasse Nielsen

Żółte kart­ki: 40. Rafał Muraws­ki

Lech Poz­nań: Jas­min Burić – Tomasz Kędzio­ra, Lasse Nielsen, Jan Bednarek, Volodymyr Kostevych ‑Łukasz Trał­ka, Maciej Gajos – Darko Jevtić, Szy­mon Pawłows­ki (82. Mihai Radut),  Radosław Majew­s­ki (67. Makuszews­ki) – Daw­id Kow­nac­ki (71. Marcin Robak)

Pogoń Szczecin: Jakub Słowik – Cor­nel Rapa, Jarosław Fojut, Mateusz Matras, Ricar­do Nunes – Rafał Muraws­ki, Mate Tsintsadze (67. Sebas­t­ian Rudol), Spas Delev (82. Marcin Listkows­ki) Adam Gyurcso, Nadir Cift­ci (67. Kamil Dry­gas), — Adam Frączczak

 

 

 

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.