06.10.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Puszcza Niepołomice
Do meczu pozostało:
5dn.1godz.30min.
11.30 X5.50 212.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

PP Lech-Pogoń: Zrobić krok w kierunku finału na Narodowym

<span class="caps">PP</span> Lech-Pogoń: Zrobić krok w kierunku finału na Narodowym

Dziś o 20:00 Lech Poz­nań pode­jmie przy Buł­garskiej Pogoń Szczecin. Będzie to pier­wszy mecz w walce o finał Pucharu Pol­s­ki. Rewanż zaplanowany jest na początek kwietnia.

W min­iony piątek rywal­izu­jące dziś ze sobą drużyny zmierzyły się w Lot­to Ekstrak­lasie. Wów­czas to podopieczni Nena­da Bjel­i­cy okaza­li się lep­si, bowiem wygrali na wyjeździe 3:0 po dwóch bramkach Daw­i­da Kow­nack­iego i jed­nej Marci­na Roba­ka. Wygrana z Dumą Pomorza zapewniła poz­nańskiej Loko­mo­ty­wie awans na trze­cie miejsce w tabeli, a poraż­ka podopiecznych Kaz­imierza Moskala doprowadz­iła do spad­ku na pięt­nastą lokatę.

W walce o ligowe punk­ty nie ma znaczenia ilość zdoby­tych bramek, lecz w spotka­ni­ach o Puchar każdy gol ma znacze­nie.  – Na pewno jest troszkę inaczej, ale jeśli wygramy oba mecze, to nikt nie będzie myślał o tym, czy wygral­iśmy 1:0 czy 2:1. Jesteśmy Lechem Poz­nań, drużyną w bard­zo dobrej dys­pozy­cji i sądzę, że wygramy oba spotka­nia i nie będziemy musieli się martwić o to, jakiego rozmi­aru był wynik. – zaz­nacza przed meczem Jan Bednarek.

Po świet­nie rozpoczę­tym sezonie piłkarze Kole­jorza są w dzisiejszym poje­dynku fawory­tem. - W więk­szoś­ci spotkań jesteśmy fawory­ta­mi, więc jesteśmy na to przy­go­towani. Myślę, że mamy najtrud­niejszą drogę z możli­wych do finału PP, bo trafi­amy na same drużyny z Ekstrak­lasy.  Ale są też tego plusy, bo nie mamy prawa zlekce­ważyć prze­ci­wni­ka. Musimy być w stu pro­cen­tach gotowi i pokazać klasę pokonu­jąc ter­az Pogoń, a później wygry­wa­jąc w finale. — doda­je 20-latek.

Na dzisiejszym spotka­niu będą mogli pojaw­ić się kibice, bowiem anu­lowana została kara zakazu roz­gry­wa­nia meczów Pucharu Pol­s­ki bez kibiców. W meczu ćwierć­fi­nałowym poz­na­ni­a­cy przy pustych try­bunach INEA Sta­dionu tylko zremisowali z krakowską Wisłą. Pokazu­je to, jak ważny jest Wasz dop­ing. Nie zas­tanaw­ia­j­cie się, przyjdź­cie na Buł­garską i ponieś­cie głośnym dopingiem naszych piłkarzy do zwycięstwa.

Przy­pom­i­namy, że oso­by posi­ada­jące kar­net wchodzą na mecz za darmo.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.