Prima Aprilis w wykonaniu lechitów

Prima Aprilis w wykonaniu lechitów

Lech Poz­nań prze­grał w pier­wszym meczu pół­fi­nałowym z Błęk­it­ny­mi Star­gard Szczecińs­ki 3:1. W pier­wszej połowie wydawało się, że lechi­ci mają mecz pod kon­trolą. W 9. min­u­cie bramkę strzelił Sada­jew, a ata­ki Kole­jorza nie słabły. Dopiero w drugiej połowie zaczęły się prob­le­my. Pod­wójnie po rzu­cie rożnym piłkę do siat­ki wpakował Pustel­nik. Pomi­mo usil­nych ataków lechitów, Kole­jorz nadziewał się na kon­trata­ki. Po jed­nej ze strat piłkę otrzy­mał Kosakiewicz i udało mu się pod­wyższyć wynik. Ostat­nie min­u­ty meczu Lech Poz­nań kończył w dziesię­ciu, po drugiej żółtej, a w kon­sek­wencji czer­wonej kartce dla Zau­ra Sadajewa.

Lechi­ci już w 9. min­u­cie objęli prowadze­nie nad Błęk­it­ny­mi. Wyśmien­i­tym podaniem popisał się Paulus Ara­ju­uri, który jeszcze z połowy Lecha dogry­wał do Sada­je­wa. Czeczeńs­ki napast­nik po przyję­ciu pił­ki przed polem karnym najpierw minął jed­nego zawod­ni­ka, a później pokon­ał golkipera gospodarzy.

Błęk­it­ni mogli wyrów­nać już kil­ka min­ut później. Do rzu­tu wol­nego przed polem karnym pod­szedł Fadec­ki, który jed­nak źle uderzył w piłkę, która odbiła się od muru.

Już do koń­ca pier­wszej połowy lechi­ci mieli znaczną przewagę. Ich ata­ki jed­nak nie dawały zamier­zonego skutku, czyli strzelonego gola i pod­wyższenia wyniku. Sytu­acje, które próbowali sobie wypra­cow­ać Błęk­it­ni częs­to były prz­ery­wane jeszcze przed polem karnym Lecha Poz­nań. Zawod­ni­cy ze Star­gar­du Szczecińskiego nie mieli w pier­wszych 45 min­u­tach dogod­nej sytu­acji, w której mogli­by pokon­ać Jas­mi­na Buricia.

Bramkę Błęk­it­nym udało się strzelić w 54. min­u­cie. Po wielkim zamiesza­niu w polu karnym przy rzu­cie rożnym, przy piłce znalazł się Pustel­nik, który z bliskiej odległoś­ci huknął z wole­ja i pokon­ał bramkarza Lecha.

Po stra­conej bram­ce do ataku ruszył Lech. Swo­ją okazję miał Kow­nac­ki, który otrzy­mał prostopadłe podanie od Sada­je­wa. Młody napast­nik strzelił jed­nak tylko w bramkarza.

Od 64. min­u­ty Burić już dru­gi raz musi­ał wyciągnąć piłkę z siat­ki po golu Pustel­ni­ka. Pomoc­nik Błęk­it­nych po rzu­cie rożnym uderzył z głów­ki pod poprzeczkę.

Pomi­mo usil­nych ataków Lecha, Błęk­it­ni wyczeki­wali lechitów i wyprowadza­li akc­je z kon­trataku. W 83. min­u­cie w polu karnym piłkę otrzy­mał Kosakiewicz. Zawod­nik z pół­wole­ja uderzył w piłkę i pokon­ał bramkarza Lecha, który nawet nie drgnął.

Do koń­ca meczu Lechowi nie udało się już zmniejszyć wymi­aru porażki.

Błęk­it­ni Star­gard Szczecińs­ki – Lech Poz­nań 3:1 (0:1)

Bram­ki: 54′, 64′ Pustel­nik, 83′ Kosakiewicz — 9′ Sadajew

Żółte kart­ki: Kosakiewicz, Gaj­da, Ufnal, Poc­zobut – Kamińs­ki, Linet­ty, Sada­jew x2

Czer­wona kart­ka: Sadajew

BŁĘKITNI: Ufnal – Woj­tasi­ak, Fadec­ki, Pustel­nik, Wawszczyk – Poc­zobut, Gaj­da (82. – Gus­tows­ki, Kosakiewicz, Wiśniews­ki (71. Bara­nows­ki) – Liśkiewicz

LECH: Burić – Ceesay (64. Kędzio­ra), Kamińs­ki, Ara­ju­uri, Dou­glas – Linet­ty (68. Drew­ni­ak), Kadar – Pawłows­ki (79. Pawłows­ki), Kow­nac­ki, Formel­la — Sadajew

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress