01.02.2023, g. 19:00
PKO BP Ekstraklasa
Miedź Legnica vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
1dn.16godz.10min.
14.75 X3.60 21.73 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Prima Aprilis w wykonaniu lechitów

Prima Aprilis w wykonaniu lechitów

Lech Poz­nań prze­grał w pier­wszym meczu pół­fi­nałowym z Błęk­it­ny­mi Star­gard Szczecińs­ki 3:1. W pier­wszej połowie wydawało się, że lechi­ci mają mecz pod kon­trolą. W 9. min­u­cie bramkę strzelił Sada­jew, a ata­ki Kole­jorza nie słabły. Dopiero w drugiej połowie zaczęły się prob­le­my. Pod­wójnie po rzu­cie rożnym piłkę do siat­ki wpakował Pustel­nik. Pomi­mo usil­nych ataków lechitów, Kole­jorz nadziewał się na kon­trata­ki. Po jed­nej ze strat piłkę otrzy­mał Kosakiewicz i udało mu się pod­wyższyć wynik. Ostat­nie min­u­ty meczu Lech Poz­nań kończył w dziesię­ciu, po drugiej żółtej, a w kon­sek­wencji czer­wonej kartce dla Zau­ra Sadajewa.

Lechi­ci już w 9. min­u­cie objęli prowadze­nie nad Błęk­it­ny­mi. Wyśmien­i­tym podaniem popisał się Paulus Ara­ju­uri, który jeszcze z połowy Lecha dogry­wał do Sada­je­wa. Czeczeńs­ki napast­nik po przyję­ciu pił­ki przed polem karnym najpierw minął jed­nego zawod­ni­ka, a później pokon­ał golkipera gospodarzy.

Błęk­it­ni mogli wyrów­nać już kil­ka min­ut później. Do rzu­tu wol­nego przed polem karnym pod­szedł Fadec­ki, który jed­nak źle uderzył w piłkę, która odbiła się od muru.

Już do koń­ca pier­wszej połowy lechi­ci mieli znaczną przewagę. Ich ata­ki jed­nak nie dawały zamier­zonego skutku, czyli strzelonego gola i pod­wyższenia wyniku. Sytu­acje, które próbowali sobie wypra­cow­ać Błęk­it­ni częs­to były prz­ery­wane jeszcze przed polem karnym Lecha Poz­nań. Zawod­ni­cy ze Star­gar­du Szczecińskiego nie mieli w pier­wszych 45 min­u­tach dogod­nej sytu­acji, w której mogli­by pokon­ać Jas­mi­na Buricia.

Bramkę Błęk­it­nym udało się strzelić w 54. min­u­cie. Po wielkim zamiesza­niu w polu karnym przy rzu­cie rożnym, przy piłce znalazł się Pustel­nik, który z bliskiej odległoś­ci huknął z wole­ja i pokon­ał bramkarza Lecha.

Po stra­conej bram­ce do ataku ruszył Lech. Swo­ją okazję miał Kow­nac­ki, który otrzy­mał prostopadłe podanie od Sada­je­wa. Młody napast­nik strzelił jed­nak tylko w bramkarza.

Od 64. min­u­ty Burić już dru­gi raz musi­ał wyciągnąć piłkę z siat­ki po golu Pustel­ni­ka. Pomoc­nik Błęk­it­nych po rzu­cie rożnym uderzył z głów­ki pod poprzeczkę.

Pomi­mo usil­nych ataków Lecha, Błęk­it­ni wyczeki­wali lechitów i wyprowadza­li akc­je z kon­trataku. W 83. min­u­cie w polu karnym piłkę otrzy­mał Kosakiewicz. Zawod­nik z pół­wole­ja uderzył w piłkę i pokon­ał bramkarza Lecha, który nawet nie drgnął.

Do koń­ca meczu Lechowi nie udało się już zmniejszyć wymi­aru porażki.

Błęk­it­ni Star­gard Szczecińs­ki – Lech Poz­nań 3:1 (0:1)

Bram­ki: 54′, 64′ Pustel­nik, 83′ Kosakiewicz — 9′ Sadajew

Żółte kart­ki: Kosakiewicz, Gaj­da, Ufnal, Poc­zobut – Kamińs­ki, Linet­ty, Sada­jew x2

Czer­wona kart­ka: Sadajew

BŁĘKITNI: Ufnal – Woj­tasi­ak, Fadec­ki, Pustel­nik, Wawszczyk – Poc­zobut, Gaj­da (82. – Gus­tows­ki, Kosakiewicz, Wiśniews­ki (71. Bara­nows­ki) – Liśkiewicz

LECH: Burić – Ceesay (64. Kędzio­ra), Kamińs­ki, Ara­ju­uri, Dou­glas – Linet­ty (68. Drew­ni­ak), Kadar – Pawłows­ki (79. Pawłows­ki), Kow­nac­ki, Formel­la — Sadajew

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Widzew Łódź - Jagiellonia Białystok

PKO BP Ekstraklasa

04/02/2023 / 01:00

Lechia Gdańsk - Widzew Łódź

PKO BP Ekstraklasa

11/02/2023 / 01:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.