02.06.2023, g. 02:00
WNBA
Minnesota Lynx vs Connecticut Sun
Do meczu pozostało:
0dn.21godz.15min.
11.12 X16.00 28.60 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Puchar Polski nie dla Lecha

Puchar Polski nie dla Lecha

Kole­jorz dru­gi raz z rzę­du prze­grał finał Pucharu Pol­s­ki na Sta­dion­ie Nar­o­dowym po golu w 69. min­u­cie Alek­san­dara Pri­jovi­cia i moc­no skom­p­likował sobie drogę do europe­js­kich pucharów w przyszłym sezonie.

Spotkanie zaczęli lechi­ci, ale już w 1. min­u­cie to legion­iś­ci mogli zagroz­ić bram­ce Jas­mi­na Buri­cia. Najpierw jed­nak wykon­ali niecel­nie rzut wol­ny, a później nie wyszedł im rzut rożny. Kole­jorz w czwartej min­u­cie powinien wyjść na prowadze­nie. Cen­trę Ger­go Lovrenc­sic­sa wybronił Arka­diusz Malarz, a dobit­ka Szy­mona Pawłowskiego zatrzy­mała się na słup­ku. Po dziesię­ciu min­u­tach gry zza pola karnego na strzał zde­cy­dował się Neman­ja Nikolić, ale piłkę na rzut rożny sparował Burić. Kil­ka min­ut później w polu karnym przewró­cił się Alek­san­dar Pri­jović i na bramkę strze­lał Lovrenc­sics, jed­nak bezskutecznie. Chwilę później fut­bolówka pole­ci­ała pon­ad bramką Malarza po uderze­niu Marci­na Kamińskiego. Po dobrym początku obie drużyny spuś­ciły nieco z tonu i do trzy­dzi­estej min­u­ty żad­na z drużyn nie pokusiła się o cel­ny strzał. Z kon­tratakiem w 32. min­u­cie wyszedł Daw­id Kow­nac­ki, jed­nak para obrońców warsza­wskiej Legii ode­brała mu piłkę w polu karnym. Dziesięć min­ut później na wysokoś­ci pola karnego faulował Pawłows­ki i sędzia Szy­mon Marcini­ak odg­wiz­dał rzut wol­ny. Do pił­ki pod­szedł Michał Kuchar­czyk, ale w kon­sek­wencji Pri­jović uderzył niecelnie.

Drugą połowie oba zespoły rozpoczęły bez zmi­an w składzie. W 50. min­u­cie przed świet­ną szan­są stanął Nikolić. Węgi­er dopadł do pił­ki w polu karnym, ale przy pró­bie strza­łu faulował lechitów. Dosłown­ie kilka­naś­cie sekund później do bram­ki powinien trafić Lovrenc­sics. Z prawej strony dośrod­kował Karol Linet­ty pros­to do Węgra, a ten znalazł się w sytu­acji sam na sam z Malarzem, ale trafił pros­to w golkipera Legii. Świet­nie zapowiadała się akcji Wojskowych. Kuchar­czyk dośrod­kował w pole karne, ale w odpowied­nim miejs­cu znalazł się Marcin Kamińs­ki i wybił piłkę na aut. W 69. min­u­cie Linet­ty dość niefor­tun­nie wybił fut­bolówkę w włas­nej jede­nast­ki. Na prezen­cie sko­rzys­tał Pri­jović i pewnym uderze­niem umieś­cił piłkę w siatce. W 85. min­u­cie do rzu­tu wol­nego pod­szedł Kamińs­ki, ale pił­ka po rykosze­cie zatrzy­mała się w rękaw­icach Malarza. W dolic­zonym cza­sie gry lechi­ci robili co mogli, by doprowadz­ić do dogry­w­ki, jed­nak na nic się to zdało, bo po dwu­nas­tu min­u­tach dolic­zonego cza­su sędzia Marcini­ak zakończył spotkanie.

Lech Poz­nań – Legia Warsza­wa 0:1 (0:0)

Bram­ki: 69. Prijović

Żółte kart­ki: 42. Pawłows­ki, 57. Trał­ka – 38. Pri­jović, 90. Jędrze­jczyk, 90. Guilherme

Widzów: 48 563

Lech: Jas­min Burić — Tomasz Kędzio­ra, Paulus Ara­ju­uri, Marcin Kamińs­ki, Tamas Kadar — Abdul Aziz Tet­teh, Łukasz Trał­ka (79. Maciej Gajos) — Ger­go Lovrenc­sics (90. Kamil Jóźwiak), Karol Linet­ty, Szy­mon Pawłows­ki — Daw­id Kow­nac­ki (87. Darko Jevtić)

Legia: Arka­diusz Malarz – Artur Jędrze­jczyk, Igor Lew­czuk, Michał Paz­dan, Adam Hlousek – Ariel Bory­siuk, Tomasz Jodłowiec – Ondrej Duda (66. Guil­herme), Alek­san­dar Pri­jović (90. Kasper Hamalainen), Michał Kuchar­czyk – Neman­ja Nikolić (83. Michaił Aleksandrov)

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.