Puchar Polski nie dla Lecha

Puchar Polski nie dla Lecha

Kole­jorz prze­grał na Sta­dion­ie Nar­o­dowym z warsza­wską Legią w finale Pucharu Pol­s­ki 1:2, mimo że prowadz­ił 1:0 po samobójczej bram­ce Tomasza Jodłowca.

Obie drużyny spotkanie zaczęły dość spoko­jnie i akc­je głown­ie toczyła się w środ­ku pola. Już po 10 min­u­tach Kole­jorz mógł prowadz­ić 1:0. Sędzia Ste­fańs­ki podyk­tował rzu­ty wol­ny, a do pił­ki pod­szedł Bar­ry Dou­glas. Szkot uderzył jed­nak min­i­mal­nie nad poprzeczką. Kilka­dziesiąt sekund później z prawej strony dośrod­kowywał Tomasz Kędzio­ra, ale Daw­id Kow­nac­ki uderzył zbyt lekko i fut­bolówkę bez prob­le­mu zła­pał Dusan Kuci­ak. Wresz­cie po 20 min­u­tach gry na Sta­dion­ie Nar­o­dowym padła pier­wsza bram­ka. Dośrod­kowywał Bar­ry Dou­glas, a piłkę do włas­nej bram­ki wpakował Tomasz Jodłowiec. Kil­ka sekund później szanse, by pod­wyższyć wynik miał Zaur Sada­jew, jed­nak uderzył tuż obok słup­ka. W 28. min­u­cie na strzał zza pola karnego zde­cy­dował się Szy­mon Pawłows­ki, ale pił­ka pole­ci­ała nad bramką Kuci­a­ka. Chwilę później do wyrów­na­nia doprowadzili legion­iś­ci. Fut­bolówkę do siat­ki wpakował… Jodłowiec.  W 35. min­u­cie też zza szes­nast­ki uderzał Sada­jew, ale pił­ka wpadło pros­to w rękaw­ice Kuciaka.

W 52. min­u­cie szan­sę na gola miał Kędzio­ra, ale obroń­ca Kole­jorza uderzył wysoko nad bramką Kuci­a­ka. Nieste­ty kil­ka min­ut później na prowadze­nie wys­zli Wojskowi, a do siat­ki trafił Marek Saganows­ki. Blisko pod­wyższenia wyniku był Duda, ale dobrze w bram­ce zachował się Gos­tom­s­ki. W 74. min­u­cie zza pola karnego uderzał Pawłows­ki, jed­nak ostate­cznie pił­ka minęła słu­pek. W końców­ce meczu lechi­ci za wszelką cenę starali się doprowadz­ić do dogry­w­ki, ale się nie udało…

ejberempire

Lech Poz­nań – Legia Warsza­wa 1:2 (1:1)

Bram­ki: 20. (s.), 30. Jodłowiec, 55. Saganowski

Żółte kart­ki: Trał­ka, Doou­glas – Duda, Jodłowied

Czer­wona kart­ki: Dou­glas (2. żółta)

Lech: Gos­tom­s­ki — Kędzio­ra Ara­ju­uri Kamińs­ki Dou­glas — Trał­ka Linet­ty (68. Jevtić)  — Kow­nac­ki Hamalainen Pawłows­ki (78. Kei­ta) – Sada­jew (72. Formella)

Legia: Kuci­ak — Broź, Rzeźniczak, Astiz, Brzys­ki — Vrdol­jak, Jodłowiec – Guil­herme (36. Żyro), Duda (79. Masłows­ki), Kuchar­czyk — Saganowski.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress