01.02.2023, g. 19:00
PKO BP Ekstraklasa
Miedź Legnica vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
1dn.17godz.7min.
14.75 X3.60 21.73 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Puchar Polski nie dla Lecha

Puchar Polski nie dla Lecha

Kole­jorz prze­grał na Sta­dion­ie Nar­o­dowym z warsza­wską Legią w finale Pucharu Pol­s­ki 1:2, mimo że prowadz­ił 1:0 po samobójczej bram­ce Tomasza Jodłowca.

Obie drużyny spotkanie zaczęły dość spoko­jnie i akc­je głown­ie toczyła się w środ­ku pola. Już po 10 min­u­tach Kole­jorz mógł prowadz­ić 1:0. Sędzia Ste­fańs­ki podyk­tował rzu­ty wol­ny, a do pił­ki pod­szedł Bar­ry Dou­glas. Szkot uderzył jed­nak min­i­mal­nie nad poprzeczką. Kilka­dziesiąt sekund później z prawej strony dośrod­kowywał Tomasz Kędzio­ra, ale Daw­id Kow­nac­ki uderzył zbyt lekko i fut­bolówkę bez prob­le­mu zła­pał Dusan Kuci­ak. Wresz­cie po 20 min­u­tach gry na Sta­dion­ie Nar­o­dowym padła pier­wsza bram­ka. Dośrod­kowywał Bar­ry Dou­glas, a piłkę do włas­nej bram­ki wpakował Tomasz Jodłowiec. Kil­ka sekund później szanse, by pod­wyższyć wynik miał Zaur Sada­jew, jed­nak uderzył tuż obok słup­ka. W 28. min­u­cie na strzał zza pola karnego zde­cy­dował się Szy­mon Pawłows­ki, ale pił­ka pole­ci­ała nad bramką Kuci­a­ka. Chwilę później do wyrów­na­nia doprowadzili legion­iś­ci. Fut­bolówkę do siat­ki wpakował… Jodłowiec.  W 35. min­u­cie też zza szes­nast­ki uderzał Sada­jew, ale pił­ka wpadło pros­to w rękaw­ice Kuciaka.

W 52. min­u­cie szan­sę na gola miał Kędzio­ra, ale obroń­ca Kole­jorza uderzył wysoko nad bramką Kuci­a­ka. Nieste­ty kil­ka min­ut później na prowadze­nie wys­zli Wojskowi, a do siat­ki trafił Marek Saganows­ki. Blisko pod­wyższenia wyniku był Duda, ale dobrze w bram­ce zachował się Gos­tom­s­ki. W 74. min­u­cie zza pola karnego uderzał Pawłows­ki, jed­nak ostate­cznie pił­ka minęła słu­pek. W końców­ce meczu lechi­ci za wszelką cenę starali się doprowadz­ić do dogry­w­ki, ale się nie udało…

ejberempire

Lech Poz­nań – Legia Warsza­wa 1:2 (1:1)

Bram­ki: 20. (s.), 30. Jodłowiec, 55. Saganowski

Żółte kart­ki: Trał­ka, Doou­glas – Duda, Jodłowied

Czer­wona kart­ki: Dou­glas (2. żółta)

Lech: Gos­tom­s­ki — Kędzio­ra Ara­ju­uri Kamińs­ki Dou­glas — Trał­ka Linet­ty (68. Jevtić)  — Kow­nac­ki Hamalainen Pawłows­ki (78. Kei­ta) – Sada­jew (72. Formella)

Legia: Kuci­ak — Broź, Rzeźniczak, Astiz, Brzys­ki — Vrdol­jak, Jodłowiec – Guil­herme (36. Żyro), Duda (79. Masłows­ki), Kuchar­czyk — Saganowski.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Widzew Łódź - Jagiellonia Białystok

PKO BP Ekstraklasa

04/02/2023 / 01:00

Lechia Gdańsk - Widzew Łódź

PKO BP Ekstraklasa

11/02/2023 / 01:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.