02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
4dn.18godz.56min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Ruch-Lech: Wywalczyć awans do ćwierćfinału!

Ruch-Lech: Wywalczyć awans do ćwierćfinału!

Już jutro o 20:45 Lech Poz­nań zmierzy się z chor­zowskim Ruchem w ramach 1/8 finału Pucharu Pol­s­ki. Stawka jest wyso­ka, bowiem druży­na, która wygra spotkanie awan­su­je do ćwierć­fi­nału rozgrywek.

Oba zespoły prze­grały swo­je ostat­nie ligowe spotka­nia, Ruch na włas­nym sta­dion­ie z Bruk-Bet Ter­mal­icą 0:1, a Kole­jorz w Gdańsku z Lechią 1:2. Różni­ca jest taka, że podopieczni Walde­mara For­nali­ka grali w sobotę, więc mieli o jeden dzień więcej na regen­er­ację i odpoczynek. – Jest początek sezonu, nie mamy być czym zmęczeni. Gral­iśmy prak­ty­cznie cały czas co tydzień. – przekonu­je Szy­mon Pawłowski.

W zeszłym sezonie w ligowych meczach Kole­jorz okazał się lep­szą drużyną od piłkarzy ze Śląs­ka. Poz­na­ni­a­cy w Chor­zowie wygrali 3:1 po dwóch bramkach Jevti­cia i jed­nej Gajosa, a przy Buł­garskiej 3:0 po golach Jóźwia­ka, Linet­tego i znów Gajosa.

Aktu­al­nie obie drużyny boryka­ją się z prob­le­ma­mi zdrowot­ny­mi kilku zawod­ników. Na Cichej na pewno jutro nie zobaczymy Nick­iego Bille, Paulusa Ara­ju­uriego oraz Dar­iusza Dud­ki. Pod znakiem zapy­ta­nia wciąż stoi wys­tęp Matusa Put­nock­ego – byłego bramkarza Ruchu Chorzów. Z kolei w drużynie gospo­darzy urazy dotknęły aż dwóch graczy z pod­sta­wowej jede­nast­ki — Łukasza Surmy i Michała Koja.

Na koniec przy­pom­ni­jmy, że niemalże rok temu obie ekipy spotkały się na tym samym etapie w walce o Puchar Pol­s­ki. Wów­czas, to Kole­jorz przeszedł do następ­nej rundy, po samobójczym trafie­niu Rafała Grodz­ick­iego przy Buł­garskiej.  Wszyscy kibole w Poz­na­niu liczą na powtórkę wyniku z zeszłego roku!

Zwycięz­ca jutrze­jszego spotka­nia zagra w ćwierć­fi­nale z wygranym meczu Cho­jniczan­ka — Wisła Kraków.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.