01.06.2022, g. 16:00
Liga Narodów UEFA
Polska vs Walia
Do meczu pozostało:
9dn.3godz.34min.
11.75 X3.50 24.45 Odbierz 2720 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Skorża: Naszym najgorszym wrogiem może być gniew pychy

Skorża: Naszym najgorszym wrogiem może być gniew pychy

We wtorek o godzinie 18 Lech Poz­nań zmierzy się w Pruszkowie z tamte­jszym Zniczem w ramach ćwierć­fi­nału Pucharu Polski.

Puchar Pol­s­ki jest doskon­ałym momentem na to, aby szan­sę na grę dostali zawod­ni­cy, którzy w ostat­nim cza­sie wys­tępowali rzadziej. Tren­erzy muszą być świado­mi, iż w najbliższy piątek Kole­jorz pode­jmie na włas­nym boisku Jagiel­lonią Białys­tok.  - Pewnych zmi­an chcę dokon­ać, ale nie jakoś bard­zo dużo. Co będzie powo­dem? Niek­tórzy zawod­ni­cy są w jakiejś konkret­nej formie, inni dawno nie grali. Inni wol­niej się regeneru­ją i do meczu z Jagiel­lonią mogą nie być gotowi. Kil­ka zmi­an w składzie będzie. Nie uważamy, że mecz ze Zniczem to będzie dla nas spac­erek. Jesteśmy gotowi na ciężką walkę. Chce­my z Pruszkowa przy­wieźć dobry wynik – przyz­nał tren­er Sko­rża. — Do Pruszkowa zabier­amy 20 zawod­ników. Martwi mnie to, że z nami wciąż nie trenu­je Darko Jevtić, kluc­zowy gracz drugiej linii. Jego uraz jest dla mnie zmartwie­niem, a powrót wciąż się jeszcze prze­cią­ga. Jutro na pewno nie zagra – dodał.

Pod koniec drugiej połowy w Krakowie pojaw­ił się Dar­iusz Formel­la, jed­nak swo­je najlep­sze mecze zawod­nik grał wtedy, gdy pojaw­iał się na boisku od wyjś­ciowego składu. — Myślę, że Darek to młody zawod­nik, który musi wciąż nad sobą pra­cow­ać. Ma dużo rzeczy do popraw­ienia, on musi być gotowy, by wejść od pier­wszej czy 80 min­u­ty. Musi nam dawać swo­ja jakość w przyszłoś­ci, bard­zo liczę na tego piłkarza. Z przo­du jest duża konkurenc­ja. Nie mogę upier­ać się na tym, że Darek od pier­wszych min­ut gra dobrze, a od 80 gorzej. On musi nam dawać jakość, nieza­leżnie, kiedy wchodzi na boisko – ocenił młodego pomoc­ni­ka szkoleniowiec.

W ubiegłych lat­ach Lech Poz­nań odpadał z Pucharu Pol­s­ki po meczach ze znacznie słab­szy­mi rywala­mi. Kole­jorz żeg­nał się z roz­gry­wka­mi po spotka­ni­ach z taki­mi zespoła­mi jak Miedź Leg­ni­ca czy Olimpia Grudz­iądz. - Ja uważam, że men­talne pode­jś­cie do takiego meczu z zespołem o klasę, dwie niższe jest kluc­zowe. Jeśli zlekce­ważymy zespół to będziemy ugo­towani. Wiem, że od pier­wszej min­u­ty należy wyjść maksy­mal­nie skon­cen­trowanym. Dla Znicza to będzie najważniejszy mecz tego sezonu. Jeśli men­tal­nie będziemy gotowi do wal­ki, to super. Dziś powiedzi­ałem zespołowi, że naszym naj­gorszym wro­giem może być gniew pychy. Jeśli zagramy zaan­gażowanie to myślę, że udowod­nimy swo­ja wyżs­zość – przyznał.

Plusem rywal­iza­cji ze Zniczem może być to, iż zespoły roze­gra­ją między sobą dwa spotka­nia. Rewanż odbędzie się najpraw­dopodob­niej na kil­ka dni przed meczem z Legią Warsza­wa.- Oczy­wiś­cie, że chce­my wygrać w Pruszkowie. Aby to zro­bić to musimy zagrać dobry mecz. Liczę na mądrą grę z naszej strony. Najlepiej było­by osiągnąć dobry wynik, nie chci­ałbym, aby mecz w Poz­na­niu był meczem na noże na 2–3 dni przed spotkaniem z Legią. Nie znamy dobrze drużyny Znicza. Szanu­je­my ich wyni­ki w Pucharze Pol­s­ki. Ale bez prze­sady. Jesteśmy Lechem Poz­nań, jedziemy tam po to, aby wygrać – zapewnił poz­nańs­ki szkoleniowiec.

Znicz Pruszków jeszcze nie zaingerował sezonu ligowego. Poty­cz­ka z Lechem będzie dla byłego klubu Rober­ta Lewandowskiego pier­wszym, poważnym  i ofic­jal­nym star­ciem tej wios­ny — Znicz będzie naład­owany. Dla nich to będzie mecz życia. Nie będzie to dla nich miało żad­nego znaczenia, że wios­na ofic­jal­nie jeszcze nie grali. Musimy być sobą w tym meczu  — przyz­nał tren­er Sko­rża. - Nasz anal­i­tyk obe­jrzał kil­ka ich spar­ingów. Widzi­ał ich na żywo. Ostat­ni spar­ing z Jagiel­lonią obe­jrzał w towarzys­t­wie Dar­ka Żuraw­ia. Te mecze sparingowe Znicza oglą­dal­iśmy – dodał.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.