31.05.2023, g. 18:45
Eredivisie
Breda vs Emmen
Do meczu pozostało:
1dn.4godz.58min.
13.00 X3.75 22.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Sznapi” show i kibole z awansem

<span class="dquo">“</span>Sznapi” show i kibole z awansem

Druży­na Wiary Lecha zwyciężyła w III rundzie okrę­gowego Pucharu Pol­s­ki w der­bach Poz­na­nia. Podopieczni tren­era Dar­iusza Kus­to­nia szy­bko prze­jęli kon­trolę nad spotkaniem i po kilku skład­nych akc­jach otworzyli wynik w 32. min­u­cie. Strzel­cem bram­ki był Piotr Makows­ki, który bez wąt­pi­enia miał w środę swój dzień. Napast­nik Kole­jorza trafił do siat­ki jeszcze na 15 min­ut przed ostat­nim gwiz­d­kiem sędziego.

Kibole potrze­bowali zwycięst­wa w Pucharze Pol­s­ki, by otrząs­nąć się po sobot­niej porażce w lidze z 1920 Mosi­na. Po wye­lim­i­nowa­niu w II rundzie KS Łop­u­chowo Wiarze Lecha przyszło zagrać z Polonią Poz­nań na boisku rywala. Urokli­wy sta­dion przy uli­cy Harcer­skiej w okol­i­cy Dwor­ca Wschod­niego ide­al­nie pasował do zwycięst­wa lechitów. Nie pasowała tylko wąt­pli­wej jakoś­ci murawa.

DWL wyszła na to spotkanie rez­er­wowym skła­dem, a mimo to wyglą­dała zde­cy­dowanie lep­iej od trze­ciej siły Poz­na­nia zeszłego sezonu. Od pier­wszej min­u­ty spotka­nia pod bramką rywali sza­lał napast­nik Wiary Lecha. Piotr Makows­ki wywal­czył zresztą dwa rzu­ty wolne tuż przed polem karnym, z których strza­łów próbowali Kwaśnik i Adams­ki. Przy obu stałych frag­men­tach gry pił­ka poszy­bowała jed­nak wysoko pon­ad bramką.

Po dwóch kwad­ransach gry w polu karnym gospo­darzy znalazł się z piłką Adams­ki, lecz jego moc­ny strzał szczęśli­wie wybronił golkiper rywali. Parafrazu­jąc powiedze­nie “co się odwlecze, to nie uciecze”: czego “Arczi” nie strzeli, trafi “Sznapi” — już min­utę później tuż przed polem karnym piłkę otrzy­mał Piotr Makows­ki i przymierzył po długim słup­ku nie dając szans bramkar­zowi. Kole­jorz prowadz­ił 1:0.

Na początku drugiej połowy w głupi sposób drugą żółtą kartkę zaro­bił zawod­nik Polonii faulu­jąc od tyłu Krys­tkowia­ka. Gra­jąc w prze­wadze, kibole zyskali dużo przestrzeni na połowie ligowych rywali. Dzię­ki temu mogli co jak­iś czas nękać Polonię groźny­mi kon­tra­mi z udzi­ałem świeżo zmienionych zawod­ników. Krop­kę nad “i” postaw­ił dopiero w 75. min­u­cie “Sznapi”, co poder­wało ławkę DWL w powi­etrze. Piotr Makows­ki otrzy­mał doskon­ałe podanie od Woj­ciechowskiego i mija­jąc jeszcze bramkarza umieś­cił piłkę w pustej bram­ce. Wiara Lecha kon­trolowała prze­bieg gry już do koń­ca spotka­nia i kibole mogą już ter­az spoko­jnie czekać na wyni­ki losowa­nia kole­jnej rundy i na niedziel­ny mecz. Drużynę tren­era Kus­to­nia czeka ostat­ni mecz z serii wyjaz­dowych. W niedzielę o godzinie 14:00 zagra­ją z Wielkopol­ską Komorniki.

 

Polo­nia Poz­nań — K.K.S. Wiara Lecha 0:2 (0:1)

Bram­ki: 32′, 75′ P.Makowski

Żółte kart­ki: 29′, 55′  Ryw­al- 39′ St. Makowski

Czer­wona kart­ka: 55′ Rywal

DWL: Juchacz — Nowak, Pawlaczyk, Kwaśnik — Łaszyńs­ki, Adams­ki (46.J. Makows­ki) — Wróż(46.Krystkowiak), Smu­ra (46. Woj­ciechows­ki), St.Makowski, Gór­czak (72. Kuznow­icz)  — P. Makowski

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.