Termalica — Lech: “Ślusarz” obudził Lechitów

teoLech Poz­nań mimo tego, że po pier­wszej połowie tylko remisował 0:0 z Ter­mal­icą Bruk-Bet Nieciecza, to ostate­cznie wygrał zde­cy­dowanie 4:0 z pier­ws­zoligow­cem i awan­sował do kole­jnej rundy Pucharu Pol­s­ki. Bram­ki dla „Kole­jorza” zdoby­wali Teodor­czyk, Ślusars­ki, Pawłows­ki i Drewniak.

Gospo­darze odważnie rozpoczęli spotkanie w Pucharze Pol­s­ki z Lechem Poz­nań. Już w 7. min­u­cie Ter­mal­i­ca mogła objąć prowadze­nie. Błąd popełnił Hen­riquez, który dał się wyprzedz­ić Pawlusińskiemu, a ten dośrod­kował na głowę Droz­dow­icza. Napast­nik pier­ws­zoligow­ca jed­nak przestrzelił w znakomitej sytu­acji. Chwilę później zza pola karnego strze­lał groźnie Hor­vath, ale trafił obok słupka.

Po kwad­ran­sie Lech prze­jął inic­jaty­wę. Dłużej utrzymy­wał się przy piłce, ale niewiele z tego wynikało. Bezpro­duk­ty­wny w ataku był Teodor­czyk, który zbyt łat­wo tracił piłkę. Ciekaw­ie było w 33. min­u­cie, gdy Lechi­ci kil­ka razy strze­lali na bramkę Kasprzi­ka. Bramkarz Ter­ma­li­ki z tru­dem obronił strza­ły Hamalaine­na, Lovren­ci­cs i Pawłows­ki. Po kilku­nas­tu sekun­dach najlep­szą okazję na zdoby­cie gola miał Ryb­s­ki. Błąd popełnił Kotorows­ki, który wyszedł z bram­ki, a pomoc­nik gospo­darzy miał pustą bramkę, ale uderzył nad poprzeczką.

Drugą połowę lep­iej rozpoczął Lech. W słu­pek z rzu­tu wol­nego uderzył Kamińs­ki, a po chwili z ostrego kąta strze­lał Ubi­parip. Groźnie było pod bramką Lecha, gry lewą stroną boiska przedarł się Jarec­ki, minął Możdże­nia i min­i­mal­nie przestrzelił w dobrej sytu­acji. Gra Lecha oży­wiła się po wejś­ciu na boisko Ślusarskiego. Już po dwóch min­u­tach zacen­trował na głowę Teodor­czy­ka i Lech objął prowadze­nie. Min­utę później to Teodor­czyk zagrał w uliczkę do Ślusarskiego, który znalazł się w sytu­acji sam na sam, a napast­nik Lecha strza­łem od słup­ka pod­wyższył prowadze­nie gości.

Lech usta­bi­li­zował sytu­acje na boisku, kon­trolował prze­bieg meczu i strze­lał dalej. Dwójkowa akc­ja Ubi­parip — Pawłows­ki zakończył strza­łem ten dru­gi i „Kole­jorz” pod­wyższył prowadze­nie. Chwilę później powin­no być 4:0. Możdżeń dośrod­kował wprost na nogę Teodor­czy­ka, ale ten nie trafił czys­to w piłkę. Wynik meczu na 4:0 ustal­ił w Drew­ni­ak, który bez prob­lemów wszedł w pole karne i uderzył obok bezrad­nego Kasprzika.

TERMALICA BRUK-BET NIECIECZALECH POZNAŃ 0:4

BRAMKI: ‘62 Teodor­czyk, ‘63 Ślusars­ki, ‘78 Pawłows­ki, ‘90 Drewniak

Żółte kart­ki: Ple­va, Skołorzyńs­ki – Henriquez

Czer­wona kart­ka: Ple­va (za drugą żółtą)

TERMALICA: Kasprzik — Skołorzyńs­ki, Pielorz, Ple­va, Jarec­ki — Pawlusińs­ki, Piotrows­ki, Sołdec­ki (76. Piekars­ki), Hor­vath, Ryb­s­ki — Drozdowicz

LECH: Kotorows­ki — Możdżeń, Wołąkiewic, Kamińs­ki, Hen­riquez — Trał­ka – Ubi­parip (82. Formel­la), Pawłows­ki, Hamalainen (82. Drew­ni­ak), Lovren­ci­cs (60. Ślusars­ki) — Teodorczyk

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress