27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
49dn.13godz.55min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Tetteh: Lech Poznań to taki klub, gdzie nie gra się po to, aby przetrwać

Tetteh: Lech Poznań to taki klub, gdzie nie gra się po to, aby przetrwać

Abdul Aziz Tet­teh do zespołu Kole­jorza dołączył latem tego roku. Za kadencji tren­era Jana Urbana Ghańczyk dosta­je więcej szans do gry niż miało to miejsce wcześniej. 

Pod­czas prz­er­wy na reprezen­tac­je piłkarze mis­trza Pol­s­ki dostali więcej cza­su na regen­er­ac­je od sztabu szkole­niowego. Dłuższy odpoczynek może się przy­dać, gdyż do koń­ca roku lechi­ci mają do roze­gra­nia jeszcze dziewięć meczów. — Ta prz­er­wa była dla nas bard­zo dobra. Mamy za sobą dużo meczów. Wcześniej nie było zbyt wiele cza­su na odpoczynek. Więcej wol­nego na pewno się przy­dało – przyz­na­je Abdul Aziz Tet­teh. — Pier­wszy raz roze­gram dziewięć meczów do koń­ca sezonu. Rotac­ja na pewno nam pomoże, aby każdy poczuł się ważny – doda­je.

W czwartkowy wieczór Lech Poz­nań roze­gra rewanżowe spotkanie ćwierć­fi­nału Pucharu Pol­s­ki z Zagłę­biem Lubin. Pier­wszy mecz poz­na­ni­a­cy wygrali 1:0. – Lech Poz­nań to taki klub, gdzie nie gra się tylko po to, aby przetr­wać. Chce­my wygry­wać na wszys­t­kich frontach – zaz­nacza defen­sy­wny pomoc­nik Kolejorza.

Pon­ad miesiąc temu stery w „Poz­nańskiej Loko­mo­ty­wie” objął tren­er Jan Urban. Wiele w grze poz­na­ni­aków się zmieniło. Różni­ca jest widocz­na na pier­wszy rzut oka – szkole­niowiec dokonu­je więcej rotacji w składzie niż jego poprzed­nik, Maciej Sko­rża – Roze­gral­iśmy wiele spotkań. Sys­tem rotacji jest dobrym rozwiązaniem. Dobrze, że wielu z nas gra. Wtedy czu­je­my się potrzeb­ni — oce­nia Ghańczyk.

Po pięt­nas­tu kole­jkach Lech Poz­nań zaj­mu­je 15. miejsce w ligowej tabeli. Na swoim kon­cie mis­tr­zowie Pol­s­ki mają zaled­wie trzy­naś­cie punk­tów. – Ter­az jest już na pewno lep­iej niż było wcześniej. Wciąż jesteśmy jed­nak nisko w tabeli i mamy wiele do zro­bi­enia, aby wydostać się z ligowego dna – kończy.

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.