02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
4dn.2godz.48min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Tetteh: Lech Poznań to taki klub, gdzie nie gra się po to, aby przetrwać

Tetteh: Lech Poznań to taki klub, gdzie nie gra się po to, aby przetrwać

Abdul Aziz Tet­teh do zespołu Kole­jorza dołączył latem tego roku. Za kadencji tren­era Jana Urbana Ghańczyk dosta­je więcej szans do gry niż miało to miejsce wcześniej. 

Pod­czas prz­er­wy na reprezen­tac­je piłkarze mis­trza Pol­s­ki dostali więcej cza­su na regen­er­ac­je od sztabu szkole­niowego. Dłuższy odpoczynek może się przy­dać, gdyż do koń­ca roku lechi­ci mają do roze­gra­nia jeszcze dziewięć meczów. — Ta prz­er­wa była dla nas bard­zo dobra. Mamy za sobą dużo meczów. Wcześniej nie było zbyt wiele cza­su na odpoczynek. Więcej wol­nego na pewno się przy­dało – przyz­na­je Abdul Aziz Tet­teh. — Pier­wszy raz roze­gram dziewięć meczów do koń­ca sezonu. Rotac­ja na pewno nam pomoże, aby każdy poczuł się ważny – doda­je.

W czwartkowy wieczór Lech Poz­nań roze­gra rewanżowe spotkanie ćwierć­fi­nału Pucharu Pol­s­ki z Zagłę­biem Lubin. Pier­wszy mecz poz­na­ni­a­cy wygrali 1:0. – Lech Poz­nań to taki klub, gdzie nie gra się tylko po to, aby przetr­wać. Chce­my wygry­wać na wszys­t­kich frontach – zaz­nacza defen­sy­wny pomoc­nik Kolejorza.

Pon­ad miesiąc temu stery w „Poz­nańskiej Loko­mo­ty­wie” objął tren­er Jan Urban. Wiele w grze poz­na­ni­aków się zmieniło. Różni­ca jest widocz­na na pier­wszy rzut oka – szkole­niowiec dokonu­je więcej rotacji w składzie niż jego poprzed­nik, Maciej Sko­rża – Roze­gral­iśmy wiele spotkań. Sys­tem rotacji jest dobrym rozwiązaniem. Dobrze, że wielu z nas gra. Wtedy czu­je­my się potrzeb­ni — oce­nia Ghańczyk.

Po pięt­nas­tu kole­jkach Lech Poz­nań zaj­mu­je 15. miejsce w ligowej tabeli. Na swoim kon­cie mis­tr­zowie Pol­s­ki mają zaled­wie trzy­naś­cie punk­tów. – Ter­az jest już na pewno lep­iej niż było wcześniej. Wciąż jesteśmy jed­nak nisko w tabeli i mamy wiele do zro­bi­enia, aby wydostać się z ligowego dna – kończy.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.