01.01.1970, g. 01:00
vs
Do meczu pozostało:
-19393dn.-1godz.-35min.
1 X 2 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Trałka: Strzelimy tyle, ile trzeba

Trałka: Strzelimy tyle, ile trzeba

Bez tego piłkarza Kole­jorz ma prob­le­my z odniesie­niem zwycięst­wa. Mowa oczy­wiś­cie o Łukaszu Trałce, kap­i­tanie poz­nańskiego Lecha.

Druży­na ze stol­i­cy Wielkopol­s­ki znalazła się  w bard­zo trud­nej sytu­acji. Nikt w Poz­na­niu nie spodziewał się poraż­ki z Błęk­it­ny­mi Star­gard Szczeciński.

- To  nie jest łat­wa sytu­ac­ja. Rewanżowe spotkanie chci­ałem grać już za chwilę. Szko­da, ze musi­ałem czekać, aż tyle cza­su. Chce­my pokazać, ze mecz z Błęk­it­ny­mi w Star­gardzie to przy­padek. To, że jesteśmy lep­sza drużyną, nie budzi żad­nych wąt­pli­woś­ci. Chce­my to pokazać  i awan­sować dalej – przyz­nał kap­i­tan Kolejorza.

W podob­nej sytu­acji Lech znalazł się już kil­ka razy. Straty piłkarze Kole­jorza mieli już odra­bi­ać cho­ci­aż­by z islandzkim Stjar­nan. Czy sytu­ac­ja z Ligi Europe­jskiej i Pucharu Pol­s­ki jest podobna?

- Nie anal­i­zowałem tego w ten sposób. Nie myślałem  o meczach Ligi Europe­jskiej. Tamte spotka­nia  to his­to­ria. Ner­wów nie czu­ję, ale wiemy jaką rangę ma to spotkanie. Men­tal­ność będzie bard­zo waż­na. Kibice nie raz pokaza­li, że nam poma­ga­ją.  Razem pojedziemy na finał – zaz­naczył Trał­ka. — Co bym ter­az nie powiedzi­ałem to wszys­tko zwery­fiku­ją media i kibice.  W przeszłoś­ci gral­iśmy podob­ne mecze, ale nie zawsze udawało nam się wygrać. Jestem pewien tej drużyny i wiemy, że sobie poradz­imy – dodał.

Błęk­it­ni Star­gard Szczecińs­ki są rewelacją tegorocznej edy­cji Pucharu Pol­s­ki. Po wye­lim­i­nowa­niu Cra­covii nikt w Poz­na­niu nie spodziewał się poraż­ki Kole­jorza z II-ligową drużyną.

- Nie chcę oce­ni­ać meczu z Błęk­it­ny­mi. Mamy przed sobą jeszcze 90 min­ut. Nie będzie to łatwe spotkanie, mimo tego, że Star­gard jest dwie klasy niżej. Dla tych chłopaków będzie to najważniejszy mecz w życiu. Nie myślę o tym, co będzie jak nie awan­su­je­my. Nie chcę sobie tym zaprzą­tać głowy – ocenił defen­sy­wny pomoc­nik. — Niczego się nie spodziewam, chce­my jak najszy­b­ciej strzelić bram­ki. Nie mamy sce­nar­iusza na to spotkanie. Błęk­it­ni będą się bronić, my będziemy atakować. Strze­limy tyle, ile trze­ba – dodał.

Prob­le­mem Lecha w meczach ligowy wielokrot­nie była men­tal­ność. Piłkarze, choć Kole­jorz prowadz­ił w spotka­niu, nie potrafili dowieźć wygranej do koń­ca. Tak było cho­ci­aż­by w Kielcach.

- Mamy jak­iś prob­lem. Takich spotkań, gdy pier­wsi strze­lal­iśmy bram­ki trochę roze­gral­iśmy. Wiem, że nawet , gdy z GSK-em Bełchatów mieliśmy kon­trolę nad spotkaniem, to przez 15 min­ut było trochę ner­wowoś­ci. To jest prob­lem do rozwiąza­nia. Zro­bil­iśmy duży krok w kierunku tego, że potrafimy zmieni­ać oblicze meczu. Ter­az widzę poprawę. Men­tal­ność poszła w górę. Jak­iś prob­lem zosta­je, ale wierzę, że ta druży­na sobie z tym poradzi – zaz­naczył Trał­ka. — Obo­jęt­nie z kim gramy to ambic­ja powin­na być na pier­wszym miejs­cu. Atutem Błęk­tinych jest włas­ny obiekt – kibice, boisko, ale pod­stawą jest zaan­gażowanie, men­tal­ność i  ambic­ja. Na drugim miejs­cu są umiejęt­noś­ci. Jeśli chodzi o ambicję to widzi­ałem ją u nich w pier­wszym meczu.  – dodał kap­i­tan Lecha.

Lech, by awan­sować i strze­lać bram­ki musi w czwartkowy wieczór położyć wszys­tko na jed­ną kartę.

- Pode­jrze­wam, że to my będziemy częś­ciej przy piłce i będziemy częś­ciej  faulować. Jelit trze­ba będzie prz­er­wać im akcję to to zro­bimy – przyz­nał.  — Nie intere­su­je mnie to, jak oni zagra­jąNie sku­pi­am się na tym, sku­pi­am się na Lechu, jak mamy do nich wyjść. Dla mnie nie ma to znaczenia jak zagrają.

A jak kap­i­tana Kole­jorza oce­nia tren­er pier­wszego zespołu, Maciej Skorża?

-Jest to piłkarz, który jest dyry­gen­tem całej  orkiestry, na boisku też tak wyglą­da. Jak go nie ma, to jest prob­lem. To bard­zo niedo­brze, że jesteśmy uza­leżnieni od jed­nego zawod­ni­ka. Jest to chłopak na, którego zawsze moż­na liczyć. Nigdy nie pęka, ciąg­nie drużynę do wal­ki. Ja takich piłkarzy w zes­pole chcę mieć jak najwięcej – pod­sumował szkoleniowiec.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Lechia Gdańsk - Widzew Łódź

PKO BP Ekstraklasa

11/02/2023 / 01:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.