07.12.2023, g. 21:00
Puchar Polski
Arka Gdynia vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
4dn.2godz.14min.
14.33 X3.75 21.70 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Trener Urban: Nie ma grać nazwisko

Trener Urban: Nie ma grać nazwisko

2 maja 2015 roku piłkarze Kole­jorza zmo­ty­wowani, skon­cen­trowani i zmo­bi­li­zowani rywal­i­zowali z warsza­wską Legią w Pucharze Pol­s­ki. Z tego poje­dynku przys­zli mis­tr­zowie Pol­s­ki nie wys­zli zwycięsko.

W tym sezonie matem­aty­czne szanse na obronę tytułu mis­tr­zowskiego lechi­ci jeszcze mają. Najkrót­sza jed­nak dro­ga do europe­js­kich pucharów prowadzi przez Puchar Pol­s­ki. Przed podopieczni tren­era Jana Urbana jeden mecz – najważniejszy. - My musimy zwyciężać i wal­czyć o europe­jskie puchary, a nie myśleć o mis­tr­zost­wie, bo to mało realne. Po meczu na Łazienkowskiej zad­owole­nia w szat­ni nie było. Wszyscy wiemy, że mecze Lecha i Legii są prestiżowe. Nie było się z czego cieszyć – przyz­na­je tren­er Jan Urban.

Piątkowa poraż­ka lechitów nie przekreśliła szans mis­trza Pol­s­ki na walkę o europe­jskie puchary przez ligę. — My jesteśmy zależni od siebie. Będziemy grali druży­na­mi przed nami i jeżeli osiąg­niemy dobre wyni­ki to będziemy grać w pucharach. Każde spotkanie będzie zmieni­ało tabelę. Wal­ka o europe­jskie puchary będzie roz­gry­wać się do ostat­niego meczu – zaz­nacza szkole­niowiec. — Pier­wsza kole­j­ka potwierdz­iła, że w każdym spotka­niu będzie trud­no o punk­ty. U siebie gramy tylko trzy mecze i na włas­nym tere­nie musimy punk­tować. Jed­no zwycięst­wo na wyjeździe może dać nam puchary – doda­je.

Przez miesiąc Lech ma do roze­gra­nia osiem meczów – sie­dem w lidze i jed­no w Pucharze Pol­s­ki. Poz­na­ni­a­cy nie muszą się już jed­nak martwić o skład. Sytu­ac­ja kadrowa Kole­jorza jest już znacze­nie lep­sza niż kil­ka tygod­ni temu. — W jeden miesiąc gramy osiem spotkań, więc musimy rotować skła­dem. Zawod­ni­cy nie ukry­wa­ją tego, że są zmęczeni i chcą trochę odpocząć. Gramy, co trzy, cztery dni i nie ma prob­le­mu, żeby któryś z piłkarzy odpoczął. Nie ma grać nazwisko, ma wys­tąpić zawod­nik, który da jak najwięcej zespołowi – oce­nia tren­er Urban.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.