03.06.2023, g. 00:40
MLB
Miami Marlins vs Oakland Athletics
Do meczu pozostało:
0dn.21godz.50min.
11.58 X9.40 22.85 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Tymoteusz Klupś gotowy do gry. Zdążył zanotować dwie asysty w sparingu

Tymoteusz Klupś gotowy do gry. Zdążył zanotować dwie asysty w sparingu

Prz­er­wa reprezen­ta­cyj­na z pewnoś­cią okaże się pozy­ty­w­na dla jed­nego z piłkarzy Lecha Poz­nań. Tymo­teusz Klupś dostał bowiem szan­sę od tren­era Dar­iusza Żuraw­ia w sparingu z ekipą KKS 1925 Kalisz i wyda­je się, że jest coraz bliżej powro­tu do kadry pier­wszego zespołu.

Dwie asysty mimo małej liczby minut

Tymo­teusz Klupś został potrak­towany bard­zo ostrożnie przez sztab Lecha Poz­nań. Młody skrzy­dłowy w spotka­niu z dru­goligow­cem wszedł na boisko zaled­wie na ostat­nich dwanaś­cie min­ut, ale i tak pokazał się z niezwyk­le dobrej strony. 21-latek dwukrot­nie obsłużył asys­tą Michała Skóra­sia, choć przy jeden z sytu­acji wywal­czył po pros­tu rzut karny.

Kole­jorz” ostate­cznie pokon­ał ekipę z Kalisza 4:0, ale Klupś mógł być najbardziej zad­owolony z fizy­cznych aspek­tów swo­jego wys­tępu. W roz­mowie w ofic­jal­ną stroną klubu przyz­nał, że w końcu nie czu­je dyskom­for­tu w żad­nym miejs­cu i jest już gotowy do częst­szych występów.

Z czystym sum­ie­niem mogę powiedzieć, że wresz­cie funkcjonu­ję bez bólu. Total­nie bez bólu. W tym wcześniejszym okre­sie tak nie było, zawsze coś się dzi­ało, zawsze była jakaś dolegli­wość i ten ból mi towarzyszył. Czy to Achilles czy kolano, cią­gle coś nie dawało mi spoko­ju. Dlat­ego ter­az jest to wspani­ałe uczu­cie, bo dawno tak nie funkcjonowałem. Bard­zo cieszę się, że tak jest i oby już na stałe — przyz­nał Klupś.

Zobacz również: Mikael Ishak o grze w reprezen­tacji Szwecji

Dla Tymo­teusza Klup­sia najważniejsze ter­az jest wskocze­nie do pier­wszej drużyny, zwłaszcza, że kam­panii 2020/21 zal­iczył tylko osiem meczów, z czego aż sześć w zes­pole rez­erw. Jak samy doda­je, tęskni za wys­tępem na sta­dion­ie przy uli­cy Buł­garskiej, tym bardziej, że niedłu­go miną dwa lata od jego ostat­niego wys­tępu na tym obiekcie.

Sku­pi­am się na tym, żebym mógł w końcu wró­cić tutaj na Buł­garską, bo nie grałem na tym sta­dion­ie już dobre pół­to­ra roku. Do tego jest oczy­wiś­cie potrzeb­na gra w więk­szym wymi­arze — zakończył Klupś.

 

fot.lechpoznan.pl

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.