Udany rewanż Kolejorza! Mistrz Polski w 1/8 finału Pucharu Polski

Udany rewanż Kolejorza! Mistrz Polski w 1/8 finału Pucharu Polski

Lech Poz­nań pokon­ał Olimpię Grudz­iądz i awan­sował do 1/8 finału Pucharu Pol­s­ki. Dwie bram­ki dla mis­trza kra­ju zdobył David Holman. 

Z Abd­ulem Tet­te­hem, Davi­dem Hol­manem i Maciejem Wiluszem w składzie zagrali od pier­wszych min­ut piłkarze tren­era Macie­ja Sko­rży. W 9. min­u­cie spotka­nia Węgi­er wyprowadz­ił Kole­jorza na prowadze­nie. Denis Thoma­l­la zagrał świet­nie z pola karnego do Tomasza Kędzio­ry, który huknął z wole­ja, Michał Wró­bel zdołał wybronić strzał obroń­cy Kole­jorza, ale do pił­ki dopadł Hol­man i wpisał się na listę strzel­ców. Olimpia mogła odpowiedzieć bard­zo szy­bko, jed­nak Wilusz zablokował uderze­nie Kaczmarka.

Podopieczni tren­era Sko­rży w 15 min­u­cie mogli pod­wyższyć prowadze­nie. Tech­nicznym uderze­niem bramkarza próbował pokon­ać Thoma­l­la, lecz golkiper gospo­darzy był na posterunku.

Najlep­szą okazję w pier­wszej połowie zespół z Grudz­iądza miał na kil­ka sekund przed gwiz­d­kiem sędziego kończą­cym tę część meczu.  Don­ald Djousse uderzał z ostrego kon­ta, pił­ka trafiła na głowę Adama Cieślińskiego, lecz pił­ka prz­ele­ci­ała nad bramką Gostomskiego.

Na początku drugiej połowy Lech pod­wyższył prowadze­nie, ale sędzia gola nie uznał. Kamińs­ki zgrał głową piłkę przed bramkę, Wróbla pokon­ał Ceesay, lecz arbiter wskazał, iż Gam­bi­jczyk był na pozy­cji spalonej.  Kilka­naś­cie sekund później Hol­man dwukrot­nie został zablokowany przez obrońców, niecel­nie główkował Kow­nac­ki i Lech atakował dalej.

W 57. min­u­cie Adam Banasi­ak wpadł w pole karne, ale w sytu­acji  sam na sam z Gos­tom­skim, próbował minąć bramkarza Lecha. Do pił­ki dopadł Wilusz i wybronił akcję Olimpii. Kil­ka min­ut później prostopadłą piłkę do Hol­mana zagrał Tet­teh, jed­nak uderze­nie węgier­skiego pomoc­ni­ka wybronił Wróbel.

W 83 min­u­cie błąd popełnił Kamińs­ki. Djousse podał piłkę do Fabi­ana Paweły, ten wyszedł sam na sam z Gos­tom­skim, lecz zdołał dogo­nić go Tomasz Kędzio­ra. Trzy min­u­ty później Lovrenc­sics dograł z prawej strony do Hol­mana, który po raz dru­gi wpakował piłkę do bram­ki Wróbla.  Kole­jorz awan­sował do kole­jnej 1/8 finału Pucharu Pol­s­ki. Rywalem mis­trzów Pol­s­ki będzie zwycięz­ca poje­dynku Ruch Chorzów — Wisła Kraków.

Olimpia Grudz­iądz — Lech Poz­nań 0:2

Bram­ki: Hol­man (9’, 86’)

Żółte kart­ki: Lewandows­ki, Piter-Bućko – Kamińs­ki, Ceesay

Olimpia: Wró­bel – Banasi­ak (87. Skórec­ki), Lewandows­ki, Łabędz­ki, Woź­ni­ak – Kacz­marek, Smolińs­ki, Piter-Bućko, Szc­zot (69. Kazlauskas) – Cieślińs­ki (74. Pawela), Djousse

Lech: Gos­tom­s­ki – Kędzio­ra, Kamińs­ki, Wilusz (76. Trał­ka), Ceesay – Tet­teh, Dud­ka – Kow­nac­ki (62. Lovrenc­sics), Hol­man, Formel­la – Thoma­l­la (69. Robak)

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress