06.10.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Puszcza Niepołomice
Do meczu pozostało:
4dn.23godz.19min.
11.30 X5.50 212.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Wisła — Lech: Emocjonujący rewanż i pewny awans Lecha do półfinału Pucharu Polski!

Wisła — Lech: Emocjonujący rewanż i pewny awans Lecha do półfinału Pucharu Polski!

Poz­nańs­ka Loko­mo­ty­wa w środowym spotka­niu potwierdz­iła, że nadal jest w gazie i w Krakowie pewnie pokon­ała lokalną Wisłę 4:2.

Walkę o pół­fi­nał Kole­jorz rozpoczął punkt o 20.30. Pier­wsze min­u­ty tego pucharowego meczu prze­b­ie­gały w spoko­jnym tem­pie — żad­na z drużyn nie stworzyła bramkowej okazji.  Do kon­trow­er­syjnej sytu­acji doszło w 13. min­u­cie kiedy to błąd popełnił Jan Bednarek i Jas­min Burić zmus­zony został do wyjś­cia przed pole karne. Kibice na try­bunach doma­gali się rzu­tu wol­nego oraz czer­wonej kart­ki po rzekomym faulu Buri­cia na Pawle Brożku — na szczęś­cie Kole­jorza nic takiego się nie wydarzyło. Lechowi poszczęś­ciło się w 2o. min­u­cie kiedy to Boban Jović w polu karnym faulował Radosława Majew­skiego. Do jede­nast­ki pod­szedł Marcin Robak — i jak to ma w zwycza­ju — pewnie wyko­rzys­tał tę okazję i dał Lechowi prowadze­nie! Pięknie ułożył się ten dru­gi kwad­rans dla Kole­jorza — po dobrej akcji z lewej strony boiska Darko Jevtić odnalazł na wol­nej pozy­cji Macie­ja Makuszewskiego, a ten z dziesię­ciu metrów pewnie i moc­no uderzył na bramkę Łukasza Załus­ki i pow­ięk­szył prowadze­nie Lecha. Minęło 11 min­ut i padło kole­jne trafie­nie dla Poz­nańskiej Loko­mo­ty­wy! Tym razem na listę strzel­ców wpisał się Darko Jevtić, który po indy­wid­u­al­nym rajdzie płaskim strza­łem pokon­ał Załuskę. Wisła pier­wszy strzał odd­ała dopiero w 41. min­u­cie, kiedy to potężnym uderze­niem zza pola karnego popisał się Petar Brlek — pił­ka prz­ele­ci­ała jed­nak wysoko nad poprzeczką Buri­cia. Tuż przed prz­er­wą Robak mógł zal­iczyć drugie trafie­nie, jed­nak po doskon­ałym poda­niu od Jevti­cia w sytu­acji sam na sam trafił w golkipera Białej Gwiazdy. Sędzia Raczkows­ki doliczył jed­ną min­utę do pier­wszej częś­ci spotka­nia, lecz wynik nie uległ już zmianie.

Podopieczni Nena­da Bjel­i­cy niezbyt dobre rozpoczęli drugą połowę. Po błędzie defen­sy­wy — a dokład­niej Bed­nar­ka — piłkę do siat­ki wpakował Brlek. Winą za to trafie­nie zde­cy­dowanie trze­ba obciążyć młodego stopera Lecha. Co jed­nak ważne dla sym­pa­tyków Kole­jorza — w tej chwili wiśla­cy potrze­bowali jeszcze trzech goli do tego, by wywal­czyć awans do pół­fi­nału. Wisła od 57. min­u­ty zmus­zona była do gry w 10., kiedy to drugą żółtą kartę zaro­bił Adam Mój­ta. Krakowian­ie się rozpędzili, bo chwilę później bramkę zdobył Patryk Małec­ki. Pił­ka do siat­ki trafiła po dobrej akcji prawym skrzy­dłem, skąd to dogry­wał ją w pole karne jeden z zawod­ników Białej Gwiazdy. Dla Lecha sytu­ac­ja robiła się co raz bardziej niebez­piecz­na, ponieważ praw­ie już roztr­wo­niona została zal­icz­ka bramkowa z pier­wszej częś­ci spotka­nia. W nadziei na uspoko­je­nie prze­biegu gry, tren­er Bjel­i­ca postanow­ił wprowadz­ić na plac gry Daw­i­da Kow­nack­iego oraz Kami­la Jóźwia­ka. Trze­ba przyz­nać, że przyniosło to oczeki­wany efekt, ponieważ w 82. min­u­cie Jóźwiak popędz­ił lewym skrzy­dłem i odnalazł w polu karnym Radosława Majew­skiego, który z 5. metra huknął w okienko bram­ki Załus­ki. Ten gol zde­cy­dowanie załatwił już sprawę awan­su i trud­no było się spodziewać, by Wisła pod­niosła się po tym ciosie. Krakowian­ie próbowali, lecz im się to nie udawało. Lechi­ci spoko­jnie roze­grali koń­cowe min­u­ty tego meczu i pewnie awan­sowali do 1/2 finału Pucharu Polski!

Wisła Kraków — Lech Poz­nań 2:4 (0:3)

Bram­ki: 51. Brlek, 66. Małec­ki. — 21. Robak, 28. Makuszews­ki, 39. Jevtić, 82. Majewski

Żółte kart­ki: 24. Mączyńs­ki, 27.,57 Mój­ta, 32. Popović, 79. Żemło, 90+2. Małec­ki — 56. Tet­teh, 90+2. Kędziora

Czer­wone kart­ki: 57. Mój­ta

Wisła Kraków: Załus­ka — Jović, Ury­ga, Żemło, Mój­ta — Mączyńs­ki, Popović (61.Bartosz) — Bogus­ki (80. Drza­z­ga), Brlek, Małec­ki — Brożek (70. Zachara)

Lech Poz­nań: Burić — Kędzio­ra, Bednarek, Nielsen, Kadar — Tet­teh, Gajos (86. Dud­ka) — Makuszews­ki, Majew­s­ki, Jevtić (68. Jóźwiak) — Robak (76. Kownacki)

Sędzia: Paweł Raczkows­ki

 

 

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.