31.05.2023, g. 18:45
Eredivisie
Breda vs Emmen
Do meczu pozostało:
1dn.6godz.26min.
13.00 X3.75 22.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Wymagający kibice, chrapka na Puchar Polski — trener Urban przed meczem z Zagłębiem

Wymagający kibice, chrapka na Puchar Polski — trener Urban przed meczem z Zagłębiem

Wiele zmieniło się po przyjś­ciu Jana Urbana do Lecha Poz­nań. Kole­jorz zaczął wygry­wać. Ale czy tylko?

Obec­ny sezon nie jest dla mis­trzów Pol­s­ki kolorowy. Lechi­ci pla­su­ją się w dole tabeli. Od kilku­nas­tu dni trenerem Lecha jest Jan Urban. Co zmieniło się w grze „Poz­nańskiej Loko­mo­tyw”? — My idziemy cały czas podob­ną drogą, jaką sobie obral­iśmy. Uważam, że rotac­je w zes­pole są potrzeb­ne. Roz­gry­wamy zde­cy­dowanie za dużo spotkań i musimy tego pil­nować. Cieszę się, że w drużynie nie ma za dużo kon­tuzji i może­my rotować skła­dem. Obyśmy to mogli robić jak najdłużej. Przyjdzie jed­nak taki moment, kiedy nie będzie już to potrzeb­ne. Po zawod­nikach widzę, że każdy z nich wal­czy o swo­ją pozy­cję – przyz­na­je tren­er Urban.

W ostat­nim ligowym meczu z Legią Warsza­wa lechi­ci nie stra­cili bram­ki. Po golu Kaspra Hamalaine­na poz­na­ni­a­cy czwarty raz w tym roku tri­um­fowali nad „Wojskowy­mi”. — Chce­my popraw­ić grę. Lech nie może być drużyną, która traci najwięcej bramek. Stąd naciskamy na grę obron­ną. To jest coś, co musimy popraw­ić. W meczu z Legią pier­wszy raz od jakiegoś cza­su nie tracimy bram­ki – zaz­nacza.

Od kilku tygod­ni przy Buł­garskiej nie było wesoło. Słabe wyni­ki Kole­jorz a wpły­wały na postawę kibiców. — Kibic poz­nańs­ki jest wyma­ga­ją­cy, ale zna się na piłce. Jeśli przez dłu­gi okres druży­na nie gra dobrze, to fani mogą czuć być niezad­owoleni. Każdy, kto widzi, że piłkarze pracu­ją potrafi wybaczyć błędy. Przed nami mara­ton wyjaz­dowy. Gdy kry­ty­ka z try­bun pada na obcych sta­dionach to nie boli ona tak bard­zo jak u siebie. Uważam jed­nak, że dop­ing z try­bun doda­je sił – oce­nia.

W środowy wieczór poz­na­ni­a­cy roze­gra­ją pier­wszy mecz ćwierć­fi­nałowy w Pucharze Pol­s­ki. Rywalem Kole­jorza jest Zagłę­bie Lubin, z którym w sierp­niu lechi­ci prze­grali 1:2 w spotka­niu wyjaz­dowym. – Jesteśmy Lechem Poz­nań, aktu­al­nym mis­trzem Pol­s­ki. Wszys­tkie roz­gry­w­ki są dla nas ważne. Nie wyobrażam sobie, żebym któreś zawody mógł ot tak odd­ać. Druży­na wykrys­tal­izu­je się z rotacji. Musimy być kon­sek­went­ni w tym, co robimy. Nie odpuszcza­my Pucharu Pol­s­ki. W tym roku są jeszcze dwa mecze. Mamy chrap­kę na Puchar Pol­s­ki – mówi szkole­niowiec Kole­jorza. — Zagłę­bie Lubin nie robi zbyt dużo zmi­an w składzie w porów­na­niu z ligą. Ich skład nie będzie zbyt dużo wyb­ie­gał od ekstrak­la­sowego ustawienia.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.