W niedzielę 6 listopada na Stadionie Miejskim w Poznaniu odbędzie się mecz Warty Poznań z Arką Gdynia, której kibice zaprzyjaźnieni są z naszymi fanami. Jednak mimo zgody Warty na to, aby kibice z Gdyni przyjechali na mecz i wspólnie z sympatykami Lecha dopingowali z Kotła drużynę Arki, prawdopodobnie nie będą mogli przyjąć fanów zza Wielkopolski. Wszystkiemu przeciwne jest miasto.
Autor: Karol Jałowiec
Lech w ostatnich trzech ligowych meczach nie odniósł porażki. – Gdy idzie nam dobrze to są pochwały, ale trzeba je stonować. Gdy nie idzie, trzeba coś powiedzieć w szatni. To jednak zostaje między nami – mówi przed meczem z Legią Jakub Wilk.
Kończy się pewna era w Lechu. Jakiś czas temu Marek Pogorzelczyk przestał być dyrektorem sportowym, a od 1 listopada prezesem nie będzie już Andrzej Kadziński, który pełnił tę funkcję od dnia, kiedy Lecha przejął Holding Amica.
Coraz częściej razem z zespołem trenują Marcin Kikut i Manuel Arboleda. Sztab szkoleniowy Lecha zapowiada, że ta dwójka już w najbliższym czasie ma szansę zagrać w meczu o stawkę. Wcześniej jednak będą musieli rywalizować na boiskach Młodej Ekstraklasy.
Karol Klimczak został nowym prezesem Lecha Poznań. Dotychczas pełniący tę funkcje Andrzej Kadziński został członkiem rady nadzorczej klubu. Do zarządu „Kolejorza” dołączył Piotr Rutkowski, który będzie odpowiedzialny za pion sportowy. Z kolei prezesem spółki Marcelin Management został Bogdan Gleinert.
– Oczywiście takie mecze, jak ten trzeba zaplanować w odpowiedni sposób. Wiadomo, że dla kibiców, miasta i trenera to bardzo ważne spotkanie. Na pewno publiczność zostawi serce, a my inteligencję i futbol – przyznał na spotkaniu z dziennikarzami Jose Mari Bakero.
Mecze Lecha z Legią elektryzują kibiców obu tych drużyn. Do tej pory oba zespoły rywalizowały ze sobą 108 razy w różnych rozgrywkach. „Kolejorz” wygrał 34 tych spotkań, 30 zremisował i 44 przegrał. Strzelił 106 bramek, a stracił 149.
Hubert Siejewicz poprowadzi niedzielny mecz Lecha z Legią. Arbiter z Białegostoku w tym sezonie nie miał wielu okazji do sędziowania. Był rozjemcą w meczu 10. kolejki Młodej Ekstraklasy i spotkania 11. kolejki Cracovia – Polonia.
Jutro władze klubu poinformują o zmianie na stanowisku prezesa klubu. Andrzej Kadziński przestanie być prezesem Lecha, którym zarządzał od 2006 roku. Jak nieoficjalnie dowiedział się portal LechNews.pl jest dwóch kandydatów na to stanowisko. To Arkadiusz Kasprzak i Karol Klimczak. Nowy prezes funkcję ma pełnić jednak tylko przez kilka miesięcy.
Od początku roku klub przyjmuje zgłoszenia na Sektor Dziecięcy, na którym możliwość oglądania, a także dopingowania Lecha mają „Duszyczki”, czyli mali kibice „Kolejorza”. Podczas niedzielnego meczu z Legią Warszawa na tym sektorze pojawi się aż 4000 tysięcy dzieci!