Semir Stilić został powołany na zgrupowanie reprezentacji Bośnii i Hercegowiny, która w listopadzie zagra baraże o awans do Mistrzostw Europy w 2012 roku z Portugalią. Pomocnik Lecha będzie miał okazję rywalizacji o grę na Euro, a mecze odbędą się 11 i 15 listopada. Jacek Rutkowski, właściciel klubu, podkreślił, że od wyniku tej rywalizacji zależeć może przyszłość Stilicia w Lechu.
Autor: Karol Jałowiec
– Zdominowaliśmy dziś środek pola i stworzyliśmy sobie mnóstwo sytuacji, ale nie udało się nic wykorzystać. Jest remis, ale myślę, że on zadowala bardziej Legię, niż nas – uważał Ivan Djurdjević, który wrócił do wyjściowego składu po blisko miesiącu.
– Szkoda tego meczu, bo było dużo okazji, jak i mnóstwo emocji, szczególnie w końcówce. Tym bardziej żałujemy, że nie udało się wygrać, bo Legia u siebie będzie na pewno groźniejsza – zaznaczył Semir Stilić, który był dzisiaj kluczową postacią zespołu prowadzonego przez Jose Mari Bakero.
Grzegorz Wojtkowiak miał dzisiaj sporo pracy. Wiele razy właśnie w jego sektorach boiska Legia starała się wykreować swoje sytuacje bramkowe. Ponadto on sam nie rzadko angażował się w akcje ofensywne.
Michał Żewłakow wespół z Marcinem Komorowskim dzisiaj skutecznie wyeliminowali z gry Artioma Rudneva, który rzadko potrafił urwać się rywalom. Legia może być zadowolona ze swojej obecnej dyspozycji. – Dobrze radzimy sobie na dwóch, trzech frontach, ponieważ jesteśmy nieźle przygotowani do sezonu – mówi doświadczony obrońca.
– Taka jest piłka nożna. Szkoda, że zremisowaliśmy, bo byliśmy dłużej przy piłce i mieliśmy więcej sytuacji, ale nie będziemy płakać; tak bywa – przyznał po spotkaniu Rafał Murawski.
– Myślę, że przede wszystkim należy podziękować kibicom, dzięki którym otrzymaliśmy z powrotem, to, co jest najważniejsze. Od początku, wszystkie elementy rzemiosła piłkarskiego wykonaliśmy dobrze i jedyne, czego zabrakło, to bramki. Czasem nawet remis smakuje jak zwycięstwo – przyznał na spotkaniu z dziennikarzami po meczu z Legią, Jose Mari Bakero.
– Myślę, że końcówka tego meczu jeszcze trzyma wszystkich w emocjach. I zacznę właśnie od końca, bo uważam, że to był najatrakcyjniejszy fragment spotkania. Obie drużyny postawiły wszystko na jedną kartę i chciały strzelić gola. U nas np. jednej z sytuacji nie wykorzystał Janusz Gol – mówił na konferencji prasowej Maciej Skorża.
„Kolejorz” od samego początku spotkania zdominował Legię Warszawa, która przez prawie całej spotkanie nie miała nic do powiedzenia. Jednak przewaga jaką osiągnął Lech nie przełożyła się jednak na zdobyte bramki i mimo bardzo dobrej gry podopiecznych Jose Mari Bakero Lech zremisował bezbramkowo z Legią.
W przerwie meczu Lech – Legia odbyło się losowanie do grup na turniej Lech Cup 2011 rocznika 2000, który odbędzie się 10-11 grudnia w poznańskiej Arenie. 8 drużyn zostało podzielonych do dwóch grup. W losowaniu wzięli udział prezydent miasta – Ryszard Grobelny, Dima Injac i Arkadiusz Kasprzak.