02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
3dn.16godz.56min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Zwycięstwo dopiero po serii rzutów karnych. Lech Poznań w ćwierćfinale Pucharu Polski

Zwycięstwo dopiero po serii rzutów karnych. Lech Poznań w ćwierćfinale Pucharu Polski

Lech Poz­nań w 1/8 finału Puchar Pol­s­ki pokon­ał Rado­mi­a­ka Radom. Podopiecznym Dar­iusza Żuraw­ia potrzeb­ny były jed­nak rzu­ty karne, w których bohaterem okazał się Fil­ip Bednarek. Pier­wsze bram­ki obe­jrzeliśmy z kolei dopiero w dogrywce.

Znaczenie mogła mieć muraw

Zarówno Rado­mi­ak Radom, jak i Lech Poz­nań musieli wal­czyć nie tylko z prze­ci­wnikiem po drugiej stron­ie boiska. Zmrożona murawa uniemożli­wiała dokład­ną grę, co z pewnoś­cią przy­czyniło się do małej licz­by sytu­acji pod­bramkowych. W pier­wszej częś­ci gry w koszulce Lecha najbardziej akty­wny był Pedro Tiba, który odd­ał kil­ka strza­łów. Żaden z nich nie zagroz­ił jed­nak bramkar­zowi Rado­mi­a­ka. For­mal­ni gospo­darze ogranicza­li się do strza­łów z dys­tan­su i stałych frag­men­tów gry, z których jed­nak równie nie zdołali strzelić bramki.

Zobacz także: Kole­jne kon­tuz­je w Lechu Poznań

Dru­ga część gry wyglą­dała już nieco żywiej, zwłaszcza pod bramką Rado­mi­a­ka Radom. Świetne sytu­acje do zdoby­cia choć­by jed­nej bram­ki miał Fil­ip Szym­czak, a także Jakub Kamińs­ki. Ponown­ie jed­nak nie udało się pokon­ać golkipera gospo­darzy. Zespół z Rado­mia zdobył z kolei bramkę po jed­nym z rzutów rożnych, ale sędzia dopa­trzył się faulu w ataku.

Bram­ki padły dopiero w dogry­w­ce. Na prowadze­nie po rzu­cie karnym wys­zli piłkarze Rado­mi­a­ka, a gola zdobył Mateusz Radec­ki. W ten sam sposób do wyrów­na­nia doprowadz­ił Lech Poz­nań, a na listę strzel­ców wpisał się Tymo­teusz Puchacz. O awan­sie przesądz­iła jed­nak seria rzutów karnych. W niej bohaterem został Fil­ip Bednarek, który wybronił dwa strza­ły. “Kole­jorz” wygrał ostate­cznie 4:3 i czeka na kole­jnego prze­ci­wni­ka. Losowanie zaplanowano na piątek, na godz­inę 12:00.

 

fot.lechpoznan.pl

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.