Marciano Bruma, który we wtorek wieczorem nieoczekiwanie rozwiązał umowę z Lechem Poznań być może wiosną zagra w holenderskim Rijnsburgse Boys, które występuje w odpowiedniku trzeciej ligi polskiej. Obrońca zaakceptował propozycję klubu, lecz nie wiadomo czy będzie mógł trafić do tej drużyny.
Autor: Karol Jałowiec
Grzegorz Kasprzik przejdzie testy w Zawiszy Bydgoszcz, po których podjęta zostanie decyzja o jego ewentualnym transferze do I-ligowego klubu. Zawisza bramkarzem „Kolejorza” interesowała się już wcześniej, lecz latem ostatecznie nie zdecydowała się na podjęcie rozmów z władzami Lecha.
Dzisiaj piłkarze Lecha zagrają kolejny mecz kontrolny podczas obozu w Hiszpanii. Pierwotnie spotkanie Lech miał zagrać z Dynamo Kijów, ale ostatecznie rywalem „Kolejorza” będzie szwajcarskie FC Chiasso, występujące na co dzień w II lidze. Początek meczu o 16:00 na boisku w Santa Julia.
Lech Poznań w drugiej fazie turnieju Marbella Cup 2012 zagra z Rubinem Kazań. W pierwszej rundzie rozgrywek „Kolejorz” zwyciężył wysoko z FC Timisoara 5:0. O finał podopieczni Jose Mari Bakero zmierzą się w poniedziałek, a potencjalnym rywalem w ostatniej rundzie zagrają z Dynamem Kijów bądź Guanghzou Evergrande.
Lech Poznań został najbardziej medialnym klubem 2011 roku. Tuż za „Kolejorzem” uplasowała się Wisła Kraków, której do lidera zabrakło 500 publikacji. Poznaniacy zdetronizowali swoich rywali w pierwszych pięciu miesiącach ubiegłego roku, następnie prymat oddali właśnie Wiśle, o której dużo pisano w drugim półroczu.
Piłkarze Lecha zmienili miejsce pobytu podczas obozu w Hiszpanii. Po siedmiu dniach spędzonych w Rocie Lechici zamienili ją na Esteponę, w której do rundy wiosennej przygotowywali także przed rokiem. Tym razem jednak wezmą udział w turnieju Marbella Cup. Do tej pory podczas zgrupowania rozegrali trzy mecze sparingowe i w jednym musieli uznać wyższość rywala.
Semir Stilić zimą, co prawda nie opuści Lecha Poznań, ale nie podpisze nowej umowy z „Kolejorzem” i z końcem czerwca przestanie być piłkarzem drużyny ze stolicy Wielkopolski. Bośniak nie przystał na propozycję kontraktu oferowaną przez władze klubu – informuje „Przegląd Sportowy”.
Marciano Bruma wczoraj wieczorem rozwiązał kontrakt z Lechem Poznań i opuścił już zgrupowanie w Hiszpanii. Holenderski obrońca w barwach „Kolejorza” wystąpił w ośmiu meczach, sześciu w lidze i dwóch w Pucharze Polski. Piłkarzem Lecha był od sierpnia ubiegłego roku.
– Coraz lepiej się komunikuje. Większość rzeczy już rozumie. Powoli zaczyna też mówić po polsku. Ma indywidualne lekcje. Sporo się uczy i pod tym względem mógłby być stawiany jako wzór – komplementuje Aleksandara Tonewa, Mariusz Rumak, drugi trener Lecha Poznań. Oficjalna strona „Kolejorza” zastanawia się czy rozwój tego zawodnika nie spowoduje, że stanie się on gwiazdą naszej polskiej kopanej.
Stowarzyszenie Wiara Lecha zaprasza wszystkich kiboli Lecha Poznań na V edycję Kibolskiej Ligi Kolejorza. Cieszące się coraz większym powodzeniem rozgrywki są dobrym sposobem na spędzenie czasu w gronie kiboli Lecha. LechNews.pl objął patronat medialny nad Ligą Kiboli.