Lechowi w ostatnich latach kilka razy udało się wykorzystać tzw. prawo Bosmana na mocy którego piłkarz na pół roku przed wygaśnięciem swojej umowy z klubem może negocjować z innym i podpisać kontrakt obowiązujący od 1 lipca. Teraz jednak sytuacja może obrócić się przeciwko „Kolejorzowi”.
Autor: Karol Jałowiec
Paweł Janas chętnie widziałby w budowanej przez siebie Lechii Gdańsk miejsce dla Jakuba Wilka – donosi „Przegląd Sportowy”. Szkoleniowiec zespołu z PGE Arena jest zainteresowany wypożyczeniem z opcją pierwokupu tego gracza i zdaniem dziennika taką ofertę przesłał już na Bułgarską.
W przyszłą środę przedstawiciele zarządu Lecha Poznań, Karol Klimczak oraz Piotr Rutkowski będą rozmawiali się z kibicami „Kolejorza”. Zapowiadane od listopada spotkanie odbędzie się 1 lutego, w sali konferencyjnej pod I trybuną, o godz. 19:00. Organizatorzy proszą o uczestnictwo osób merytorycznie przygotowanych do dyskusji z władzami naszego klubu.
Już przed kilkunastoma dniami byłym piłkarzem Lecha zainteresowała się Jagiellonia. Jednak to jedyny zawodnik związany z Bułgarską, który może trafić do tego klubu. Władze zespołu z Podlasie chętnie w kadrze widziałyby również Dimitrije Injaca.
Marcin Kikut wyjechał na dwudniowe testy do francuskiego FC Nantes – informuje portal weszlo.com. Obrońca Lecha w rundzie jesiennej nie zagrał w żadnym z meczów ligowych z powodu kontuzji. Udało mu się jedynie wystąpić w kilku meczach Młodej Ekstraklasy oraz sparingach jakie zespół rozegrał późną jesienią.
Kibice Lecha wystosowali kilka dni temu list do właściciela „Kolejorza”. – Kibice Lecha Poznań pragną niniejszym przekazać wyrazy swojego najwyższego zaniepokojenia obecną sytuacją w klubie – piszą sympatycy zespołu z Bułgarskiej. Poniżej prezentujemy treść całego listu, jaki został przesłany Jackowi Rutkowskiemu.
– W rundzie wiosennej musimy ruszyć tak szybko jak Ferrari. Nie ma na co czekać. Jest tylko 13 kolejek, to zleci bardzo szybko. Jeśli przyśniemy, to ani się obejrzymy, a już będzie po szansach na mistrza. Nie możemy na to pozwolić – mówi Mateusz Możdżeń.
Podczas wczorajszej imprezy kończącej trzecią edycję Ligi Kiboli wręczyliśmy LechNews.pl Puchar Ligi Kiboli za najlepszą oprawę w 2011 roku. Zwycięzcą po ciekawej rywalizacji z Sekcją Stare Miasto okazała się Sekcja Winogrady, którą odebrał jej przedstawiciel.
Choć od kilku tygodniu trwają już rozgrywki czwartej edycji Ligi Kiboli, wczoraj rozdano nagrody dla najlepszych drużyn i zawodników, którzy brali udział w jesiennych rozgrywkach. W Pubie Sportowym FORZA organizatorzy rozdali puchary oraz drobne upominki dla wyróżniających się uczestników Ligi Kiboli. Wśród nich dominowali gracze zespołów EW, Wiara Lecha oraz FC Pyrlandia.
Wczoraj w Pubie Sportowym FORZA odbyła się impreza podsumowująca III edycję Kibolskiej Ligi Kolejorza. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia, którego głównym punktem było rozdanie nagród dla najlepszych drużyn biorących udział w rozgrywkach. Autorem zdjęć jest Łukasz Cyraniak.