Mariusz Rumak przed nowym sezonem został asystentem trenera Jose Mari Bakero. Trener wrócił do Poznania po roku przerwy, który spędził w Białymstoku, gdzie prowadził zespół Młodej Ekstraklasy miejscowej Jagiellonii. – Szefowie Lecha uznali, że jestem osobą, która może przydać się w zespole – przyznał.
Autor: Karol Jałowiec
Znamy już terminarz rozgrywek na sezon 2011/2012. Departament Logistyki Rozgrywek Ekstraklasy przedstawił już jego ostateczną wersję. W wyniku ustaleń pomiędzy Ekstraklasą SA i PZPN-em ostatnia kolejka sezonu odbędzie się nie 12 maja, a 6 maja 2012 roku.
Po wczorajszych zajęciach przy Bułgarskiej, gdzie zawodnicy biegali i mieli zajęcia na siłowni, Lechici wrócili dziś do Wronek, by odbyć kolejny trening. Tym razem z piłkami.
50 tysięcy za mecz sparingowy na murawie, która w najbliższym czasie ma być wymieniana, a także 10 tysięcy za trening pierwszego zespołu – taka informację od POSiR-u usłyszał Lech Poznań. Jedyny kandydat do bycia operatorem stadionu ma zdecydowanie pod górę z podmiotem, który zajmuje się nim w tej chwili.
Dzisiaj mija piąta rocznica śmierci Pawła Stencla – fotografa, a także podpory „Kolejorz Girls”, które raczą nas swoimi pokazami tanecznymi podczas spotkań Lecha Poznań przy Bułgarskiej. Paweł zginął w tragicznym wypadku 29 czerwca 2006 roku.
Ustalono gospodarza meczu 4. kolejki przyszłego sezonu. Przypomnijmy, że ze względu na zamknięcie stadionu dla imprez piłkarskich do początku września mecz z Ruchem Chorzów nie może odbyć się przy Bułgarskiej. Wiadomo, że gospodarzem spotkania będzie „Kolejorz”, a klub cały czas stara znaleźć się obiekt, na którym zostanie rozegranie spotkanie. Prawdopodobnie będą do Wronki.
Hubert Wołąkiewicz po odejściu z klubu Bartosza Bosackiego stanie się prawdopodobnie jego następcą. – Na pewno rywalizacja z Bartkiem i Manuelem była dla mnie bardzo pożyteczna. Musiałem walczyć o miejsce w składzie, ale będę musiał, robić to nadal, bo nikt za darmo mi tego nie da – przyznaje w rozmowie z LechNews.pl obrońca Lecha.
Kibole Lecha spotkali się dzisiaj na Placu im. Adama Mickiewicza. Uczcili w ten sposób pamięć powstańców Czerwca 1956. Zapraszamy do zapoznania się z krótką galerią z tego wydarzenia. Autorem zdjęć jest Łukasz Cyraniak.
Punktualnie o godzinie 17 kibice Lecha złożyli znicze pod poznańskimi krzyżami, a następnie odśpiewali hymn oraz odpalili symboliczne race. W ten sposób oddali cześć powstańcom z Czerwca 1956 roku, którzy 55 lat temu wyszli na ulice. Jako pierwsi zbuntowali się przeciwko władzy, za co wielu z nich spotkała ciężka kara.
Grecka Larissa zdecydowała się kupić Josela Tshibambę, którego wiosną wypożyczyła z Lecha Poznań.Kupiony przez „Kolejorza” z Arki Gdynia napastnik nie spełnił pokładanych w nim nadziei, zagrał w 20 meczach, w których strzelił zaledwie jedną bramkę – w meczu z Manchesterem City na wyjeździe. W Grecji trzy razy pokonał bramkarza przeciwnika, występując w 12 spotkaniach.