Trener José Marí Bakero podał już kadrę na pierwszą część przygotowań Lecha do sezonu. Luis Henriquez, Artjoms Rudņevs i Siergiej Kriwiec dostali więcej dni wolnego. Z kolei Marcin Kikut nadal leczy kontuzję.
Autor: Karol Jałowiec
Marcin Kikut nie mógł rozpocząć treningów wspólnie z kolegami. Przed dwoma miesiącami doznał on kontuzji, która nie dość, że wyeliminowała go z końcówki sezonu, to jeszcze z przygotowań do kolejnego. – Wszystko jest jednak na dobrej drodze, aby w lipcu wrócić do treningów – mówi obrońca Lecha.
Semir Stilić otrzymał od władz Lecha zielone światło w kwestii poszukiwania nowego pracodawcy, jednak do klubu nie wpłynęła żadna oferta kupna zawodnika. – Gra w Lechu nie jest dla mnie żadnym problemem. Dla mnie ta drużyna jest na pierwszym miejscu – przyznał Bośniak.
Lech dzisiaj rozpoczął przygotowania do nowego sezonu. W zajęciach uczestniczyli wszyscy piłkarze poza Luisem Henriquezem, który ma urlop do 9 lipca, a także Siergiejem Kriwcem i Artjomsem Rudnevsem. Oni do Poznania wrócą 3 lipca. W treningach nie będzie brał w najbliższym czasie udziału także kontuzjowany wciąż Marcin Kikut.
Bartłomiej Maik nie jest już odpowiedzialny za przygotowywanie odżywek dla zawodników Lecha Poznań. RehaSport współpracujące z „Kolejorzem” na tej płaszczyźnie postanowiło zmienić Maika na Wojciecha Zepa. Nowy pracownik od dzisiaj będzie szykować dla piłkarzy minerały oraz węglowodany.
Dwa tygodnie wolnego od klubu dostał Luis Henriquez, który dopiero pod koniec tygodnia rozpoczął wakacje. Piłkarz zaraz po zakończeniu sezonu wraz z reprezentacją Panamy brał udział w Gol Cup. Przypomnijmy, że drużyna Lechity zajęła w turnieju niespodziewanie trzecie miejsce.
Kibole Lecha przygotowali już graffiti upamiętniające powstańców Czerwca 1956 roku. Akcję sfinansowano z licytacji książek dr Łukasza Jastrzębia „Rozstrzelano moje serce w Poznaniu”. Poniżej możecie zobaczyć, jak się ono prezentuje.
Lech Poznań w związku z wypowiedzeniem umowy na wynajem stadionu przez Poznański Ośrodek Sportu i Rekreacji, nadal ma spore problemy.
Ostatnie zamieszanie związane z nieprzedłużeniem kontraktu Bartoszowi Bosackiemu odbiło się szerokim echem po całej Polsce. Który z zawodników Kolejorza może się znaleźć w podobnej sytuacji za rok? Takich graczy jest czterech.
Reprezentacja Panamy była największą niespodzianką w tegorocznym Złotym Pucharze CONCACAF. Zajęli trzecie miejsce, przegrywając w półfinale ze Stanami Zjednoczonymi. Duża w tym sukcesie zasługa Luisa Henriqueza – obrońcy Lecha Poznań.