Lech Poznań przegrał na wyjeździe z Wisłą Płock 0:1 po golu Dominika Furmana w drugiej połowie meczu.
Autor: Karol Jałowiec
Kolejorz wygrał wczoraj 2:0 z FK Haugesund i awansował do trzeciej rundu kwalifikacji do Ligi Europy.
Lech Poznań w rewanżowym spotkaniu 2. rundy eliminacji do Ligi Europy pokonał norwerskie FK Haugesund 2:0 i awansował do kolejnej rundy, gdzie jego rywalem będzie holenderski Utrecht. Bramki dla Kolejorza zdobywali Darko Jevtić oraz Nicki Bille Nielsen.
W środowe późne popołudnie na INEA Stadionie odbyła się konferencja prasowa przed rewanżowym spotkaniem 2. rundy eliminacji Ligi Europy z FK Haugesund. Warto przypomnieć, że pierwsze spotkanie Kolejorz przegrał na wyjeździe 2:3. Zapraszamy do zapoznania się z przedmeczowymi wypowiedziami Roberta Gumnego oraz trenera Nenada Bjelicy. Nenad Bjelica: Ostatnio nie widzieliśmy dużej różnicy w postawie FK Haugesund u siebie i na wyjeździe. W wyjazdowych spotkaniach grali bardzo dobrze. Zobaczymy jak to będzie jutro. Mają dobry wynik, lecz my nie możemy im dać szansy na przeprowadzenie kontrataków, lecz być blisko rywala. Po meczu z Haugesund Christian Gytkjear miał problem mięśniowy, dlatego oszczędziłem go w niedzielę. Myślę, że jutro…
Dariusz Formella niedawno wrócił z wypożyczenia do Arki Gdynia, jednak długo miejsca w Poznaniu nie zaznał i klub wypożyczył go do Pogoni Szczecin.
W czwartkowy wieczór o godzinie 20 na INEA Stadionie podopieczni Nenada Bjelicy podejmować będą norweską drużynę FK Haugesund. Będzie to rewanżowe spotkanie 2. rundy eliminacji do Ligi Europy. Pierwszy mecz, który został rozegrany tydzień temu lechici przegrali 3:2.
Po Macieju Wiluszu, Janie Bednarku, Tomaszu Kędziorze i Dawidze Kownackim Lecha opuszcza Marcin Robak. 35-letni napastnik zagra w Śląsku Wrocław, którego szkoleniowcem jest Jan Urban.
Lech Poznań zremisował bezbramkowo na inaugurację sezonu z Sandecją Nowy Sącz. Zapraszamy do zapoznania się z opiniami trenerów obu drużyn.
W pierwszej kolejce nowego sezonu Lotto Ekstraklasy Kolejorz zremisował bezbramkowo z Sandecją Nowy Sącz.