Robert Gumny coraz lepiej radzi sobie w dorosłej piłce, 19-latek w tym sezonie zagrał już w siedmiu meczach, ale dopiero wczoraj mógł się cieszyć z pierwszego zwycięstwa w tym sezonie w Ekstraklasie.
Autor: Karol Jałowiec
Lech Poznań wygrał z Piastem Gliwice 5:1 po bramkach Nickiego Bille, Macieja Makuszewskiego, Łukasza Trałki oraz dwóch Christiana Gytkjaera. Zapraszamy do zapoznania się z pomeczowymi opiniami trenerów obu drużyn.
Kolejorz wreszcie wygrał w Ekstraklasie. Podopieczni Nenada Bjelicy pokonali drużynę Piasta Gliwice 5:1, a gole strzelali Nicki Bille Nielsen, Maciej Makuszewski, Christian Gytkjaer oraz Łukasz Trałka. Dla przyzjednych trafił Josip Barisić.
Już dziś, o 18:00 Lech Poznań podejmie na własnym stadionie Piast Gliwice. Spotkanie zostanie rozegrane w ramach 3. kolejki Lotto Ekstraklasy.
Kolejorz w niedzielę zagra trzeci ligowy mecz, ale do tej pory zgarnął tylko jedno oczko w starciu z beniaminkiem z Nowego Sącza.
Lechici cały czas czekają na pierwsze ligowe zwycięstwo w obecnym sezonie. Co więcej – do tej pory nie udało im się jeszcze trafić do siatki rywala. Okazję, by to zmienić będą mieli już w nadchodzącą niedzielę, kiedy to na INEA Stadionie podejmować będą Piast Gliwice.
Kolejorz w pierwszym spotkaniu 3. rundy eliminacji do Ligi Europy zremisował bezbramkowo z holenderskim Utrechtem. Rewanż odbędzie się za tydzień w Poznaniu.
Już dziś, o 19:00 Lech Poznań zmierzy się na wyjeździe z FC Utrecht. Będzie to pierwsze spotkanie trzeciej rundy eliminacji do Ligi Europy.
Dziś na Stadionie Narodowym odbyło się losowanie drabinki Pucharu Polski. Kolejorz na początek zagra na wyjeździe z Pogonią Szczecin, z którą rok temu grał w półfinale PP.
Paweł Tomczyk najbliższy sezon spędzi na zapleczu Ekstraklasy. Młody napastnik przenosi się do Podbeskidzia Bielsko-Biała