Już dziś Lech Poznań podejmie przy Bułgarskiej beniaminka Ekstraklasy, Sandecję Nowy Sącz. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00. Podopieczni Radosława Mroczkowskiego zapewnili sobie awans do najwyższej klasy rozgrywkowej już na trzy kolejki przed zakończeniem sezonu pierwszej ligi. Jest to historyczny awans do ekstraklasy drużyny z Nowego Sącza. Podopieczni Nenada Bjelicy mieli krótszy okres przygotowawczy, bowiem grają w eliminacjach do Ligi Europy i są już po trzech meczach o stawkę. Jednak wzmocnienia jakich dokonali włodarze klubu napawają optymizmem i pozwalają do sporej rotacji w spotkaniach. Kolejorz nigdy nie miał okazji zmierzyć się z Sandecją Nowy Sącz, ale jedno jest pewne, emocji…
Autor: Karol Jałowiec
Rafał Janicki, piłkarz gdańskiej Lechii przeszedł pomyślnie testy medyczne i został wypożyczony do Kolejorza na dwa lata.
W 2. rundzie eliminacji do Ligi Europy piłkarzom Kolejorza dane było zmierzyć się z norweskim FK Haugesund. Nie było to efektowne widowisko w wykonaniu lechitów. Podopieczni Nenada Bjelicy polegli na wyjeździe 3:2 i będą musieli włożyć wiele sił w przyszłotygodniowy rewanż, jeśli myślą o udziale w 3. rundzie tych eliminacji.
Maciej Gajos w ostatnim meczu był kapitanem zespołu, i jak sam przyznaje, jest dumny z tego, że może pełnić taką funkcję.
Kolejny z wychowanków Lecha Poznań zdecydował się opuścić stolicę Wielkopolski i zmienić w tym okienku barwy klubowe. Tym razem mowa o Tomaszu Kędziorze – kapitanie Kolejorza oraz Reprezentacji Polski U21.
Dawid Kowancki podpisał kontrakt z Sampdorią Genuą, która obowiązywać będzie przez pięc lat.
Lech Poznań dokonał już ósmego wzmocnienia w letnim okienku transferowy. Nowym nabytkirm Kolejorza jest Chorwat, Nikola Vujadinović.
Lech Poznań wygrał z FK Pelister 3:0. Bramki dla poznaniaków zdobyli Łukasz Trałka oraz wprowadzeni na boisko w drugiej połowie Darko Jevtić oraz Kamil Jóźwiak.
Od nowego sezonu Lech Poznań ma nowego Sponsora Strategicznego. Została nim Grupa Finansowa Aforti Holding, która już od roku współpracuje z Kolejorzem. Przy okazji prezentacji i uroczystego podpisania umowy, podczas konferencji prasowej, zaprezentowane też zostały nowe koszulki meczowe. Kontrakt został zawarty na 3 lata.
To o czym mówiło się od jakiegoś czasu stało się faktem. Jan Bednarek przeszedł pomyślnie testy medyczne i od przyszłego sezonu będzie występował w Southampton.