Kolejorz wygrał z Cracovią 2:0 po golach Kamila Jóźwiaka i Christiana Gytkjaera.
Autor: Karol Jałowiec
Lech Poznań wygrał z Cracovią 2:0 w 4. kolejce Lotto Ekstraklasy. Bramki dla poznaniaków zdobyli wprowadzeni na boisko w drugiej połowie Kamil Jóźwiak oraz Christian Gytkjaer.
Kolejorz zremisował 2:2 z holednerskim Utrechtem i niestety pożegnał się z europejskimi pucharami.
Lech Poznań zremisował z Utrechtem 2:2 i kończy swoją przygodę w europejskich pucharach. Zapraszamy do zapoznania się z pomeczowymi opiniami trenerów obu drużyn.
Lech Poznań zremisował 2:2 z Utrechtem i odpada z europejskich pucharów. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Christian Gytkjaer.
Na konferencji poprzedzającej spotkanie ligowe dyskutowano o tym, że napastnicy nie strzelają goli, a w ostatnim meczu zdobyli trzy bramki. – To jest pozytywne dla drużyny, a dla trenera luksusowy problem nie tylko z napastnikiem ale z całą drużyną. Tylko Vernon De Marco zagra z rezerwami pierwszy mecz po kontuzji. Reszta zawodników jest do dyspozycji w świetnej formie. – skomentował Nenad Bjelica na konferencji prasowej.
Jeszcze nie tak dawno Kolejorz rywalizował z FK Haugesund w 2. rundzie kwalifikacji do Ligi Europy, a dziś Jakub Serafin został wypożyczony do norweskiego klubu do końca sezonu.
Chociaż letnie okienko jeszcze się nie skończyło, to Kolejorz podpisał z nowym piłkarzem umowę, która wejdzie w życie 1. stycznie przyszłego roku.
Żona i ja jesteśmy szczęśliwi już od dłuższego czasu. Wcześniej nie było momentu, żeby to ogłaszać. Chcieliśmy zrobić to na spokojnie, dzisiaj akurat udało się strzelić i wyszło spontanicznie.– powiedział zapytany po meczu o cieszynkę Maciej Makuszewski. Piłkę dostałem od Macieja Gajosa, podjąłem ryzyko gry 1 na 1 i strzeliłem na 2:0. Uspokoiło to naszą nie za dobrą grę przed zejściem do szatni. W drugiej połowie było już lepiej. – dodaje.