Ostatni mecz sezonu 2017/2018 zakończył się w bardzo nietypowy sposób – po zamieszkach na trybunach oraz boisku spowodowanych przez kibiców Kolejorza Komisja Ligi zdecydowała się o przyznaniu walkowera w tym spotkaniu na korzyść gości. Tym samym Legia Warszawa została po raz trzeci z rzędu Mistrzem Polski.
Autor: Karol Jałowiec
Po ostatnim meczu w sezonie 2017/2018 Lotto Ekstraklasy Ivan Djurdjević zostanie trenerem pierwszej drużyny Lecha Poznań. Były zawodnik Kolejorza był przygotowywany do tej roli od 2013 roku, gdy postanowił o zakończeniu swojej kariery piłkarskiej.
W 36. kolejce Lotto Ekstraklasy Kolejorz zremisował z Wisłą w Krakowie 1:0. Gola dla Lecha zdobył, zaś dla Wisły trafił Paweł Brożek.
Nenad Bjelica i jego sztab szkoleniowy kończą pracę w Lechu Poznań. Na ostatnie dwie kolejki LOTTO Ekstraklasy pierwszą drużynę Kolejorza poprowadzi sztab trzech trenerów, w skład którego wejdą Rafał Ulatowski, Jarosław Araszkiewicz, Tomasz Rząsa.
Kolejorz przegrał wczoraj z Jagiellonią Białystok 0:2 i praktycznie stracił szansę na mistrzostwo Polski.
W ramach 34. kolejki Lotto Ekstraklasy Kolejorz zremisował na wyjeździe z Wisłą Płock 0:0.
Po dwóch z rzędu zwycięstwach na wyjeździe tym razem podopieczni Nenada Bjelicy bezbramkowo zremisowali na wyjeździe z Wisłą Płock.
Już dziś lechici powalczą o trzy cenne punkty w Płocku. Jesienią ulegli Nafciarzom 0:1 po golu Dominika Furmana.
W ramach 34. kolejki Lotto Ekstraklasy lechici będą podejmować na wyjeździe Wisłę Płock. Jest to niezwykle ważne spotkanie w kontekście końcowej rywalizacji, ponieważ dzień później bezpośrednio o punkty będą ze sobą grać Jagiellonia Białystok z Legią Warszawa.
W sobotę Kolejorz uległ 2:4 Górnikowi Zabrze, a jedynym pozytywem tamtej potyczki jest powrót po kontuzji Macieja Makuszewskiego.