Kolejorz przegrał drugie z rzędu spotkanie na INEA Stadionie. Wczoraj od lechitów lepsi okazali się piłkarze Górnika Zabrze, którzy zwyciężyli aż 4:2.
Autor: Karol Jałowiec
Kolejorz przegrał na własnym boisku z Górnikiem Zabrze 2:4. Na listę strzelców wpisywali się dla Lecha Khoblenko i Gajos, zaś dla gości trafiali Urynowicz, Wieteska, Matuszek i Kądzior.
W ramach 32. kolejki Lotto Ekstraklasy Kolejorz pokonał w meczu wyjazdowym Zagłębie Lubin 1:0 po bramce Christiana Gytkjaera.
Po zwycięstwie 1:0 nad Zagłębiem Lubin lechici mają 4 punkty przewagi nad rywalami w ligowej tabeli. Aby taka sytuacja utrzymała się do końca kolejki Jagiellonia musiałaby przegrać mecz z Koroną, zaś Legia z Wisłą Krakowie. Ważne jednak, że to lechitom udało się ponownie wygrać na wyjeździe. Było to drugie wyjazdowe spotkanie z rzędu, po którym to podopieczni Nenada Bjelicy mogą się cieszyć ze zdobycia kompletu punktów.
W 32. kolejce Lotto Ekstraklasy Kolejorz pokonał na wyjeździe Zagłebie Lubin 1:0. Bramkę na wagę 3 punktów strzelił dla Lecha Christian Gytkjaer.
Już jutro Kolejorz powalczy w Lubinie o drugie z rzędu wyjazdowe zwycięstwo. Jesienią padł tam bezbramkowy remis.
Lechici w piątkowy wieczór ulegli na własnym boisku Koronie 0:1. Była to pierwsza porażka podopiecznych Nenada Bjelicy w Poznaniu od ponad roku. Humory po tym spotkaniu raczej nie dopisywały ani piłkarzom ani kibicom, ponieważ możliwe było, że Lech utraci pozycję lidera. Tak się jednak nie stało, ponieważ solidarnie z Kolejorzem swoje mecze – również na własnym boisku – przegrały kolejno Jagiellonia i Legia. – W pierwszej połowie mieliśmy swoje okazje, ale nie udało nam się strzelić gola. Korona strzeliła bardzo ładną bramkę „z drugiej linii” – po ładnym uderzeniu. W drugiej połowie staraliśmy się naciskać. Popełniliśmy sporo błędów, jednak cały czas…
Kolejorz przegrał wczoraj dość niespodziewanie z Koroną Kielce 0:1 w pierwszym meczu grupy mistrzowskiej.
W pierwszej kolejce rundy finałowej Lotto Ekstraklasy Lech Poznań przegrał na własnym boisku z Koroną Kielce 0:1. Jedynego gola dla gości strzelił w 35. minucie Sanel Kapidzic.
Kolejorz wygrał wczoraj w meczu 30. kolejki z Górnikiem Zabrze 3:1 i awansował ma fotel lidera Lotto Ekstraklasy. Gole strzelali Kamil Jóźwiak, Łukasz Trałka, Radosław Majewski, a dla gości strzelił Damian Kądzior.