W meczu ostatniej kolejki rundy zasadniczej Lotto Ekstraklasy Kolejorz pokonał na własnym boisku Górnik Zabrze 3:1. Na listę strzelców wpisali się Kamil Jóźwiak, Łukasz Trałka i Radosław Majewski – dla gości trafił Rafał Kądzior. Spotkanie pomiędzy Lechem a Górnikiem zaczęło się ponad 20 minut później z powodu serpentyn wrzucanych na murawę przez kibiców Kolejorza. Lech przejął kontrolę nad meczem i atakował głównie skrzydłami. Pierwszy celny strzał został oddany w 25. minucie przez Macieja Gajosa – był jednak zbyt lekki, by zagrozić bramce Górnika. Doskonałą okazję na wyprowadzenie Lecha na prowadzenie miał w 39. minucie Tymoteusz Klupś. Po tym jak piłka…
Autor: Karol Jałowiec
W meczu 30. kolejki Lotto Ekstraklasy podopieczni Nenada Bjelicy staną przed szansą na awans na pozycję ligowego lidera.
Kolejorz przełamał wczoraj fatalną serię meczów bez zwycięstwa na wyjeździe. Pokonał krakowską Wisłę 3:1 po trzech golach Christiana Gytkjaera i awansował na 2. miejsce w tabeli.
Chociaż Kolejorz przegrywał z Wisłą Kraków 0:1, to odrobił straty i rozstrzygnął mecz na swoją korzyść, zwyciężając 3:0 po trzech golach Christiana Gytkjaera.
Matus Putnocky pojawił się wczoraj na boisku wobec kontuzji mięśniowej Jasmina Buricia. Wszedł i zachował czyste konto, a Lech zwyciężył 3:0.
Kolejorz wygrał wczoraj z Lechią Gdańsk 3:0 po golach Łukasza Trałki, Christiana Gytkjaera oraz Darko Jevticia.
Kolejorz pokonał 3:0 gdańską Lechię po golach Łukasza Trałki, Christiana Gytkjaera oraz Darko Jevticia. Zobaczcie co na konferencji prasowej mówili obaj szkoleniowcy.
Po fenomenalnym zwycięstwie nad Jagiellonią Kolejorz w kolejnym meczu u siebie odprawił z kwitkiem gdańską Lechię. Podopieczni Nenada Bjelicy pokonali lechistów 3:0. Bramki dla Lecha zdobywali Łukasz Trałka, Christian Gytkjaer oraz Darko Jevtić.
Już jutro o 20:30 lechici rozegrają spotkanie w ramach 27. kolejki Lotto Ekstraklasy. Rywalem Poznańskiej Lokomotywy będzie gdańska Lechia.
Piłkarska wiosna 2018 roku wydaje się być do tej pory udana dla bośniackiego bramkarza Kolejorza – Jasmina Buricia. Golkiper wrócił między słupki po dość długiej nieobecności i wydaje się być pewnym punktem poznańskiej defensywy. Dodatkowo w ostatnich dniach otrzymał powołanie do narodowej reprezentacji na mecze towarzyskie. – Jak byłem ostatni raz na kadrze to był inny trenerem – teraz cały sztab jest nowy. Dostałem telefon z pytaniem czy nadal mam bośniacki paszport. Myślę, że nowy trener jest świetną okazją, by pokazać się na żywo podczas dzięsięciodniowego zgrupowania. Mamy dwa sparingi i mam nadzieję, że coś mi się udać zagrać -…