17 grudnia zawodnicy Lecha rozjechali się na urlopy, po których do klubu wrócili po ponad 3 tygodniach. Zdaniem obrońcy mistrza Polski, Marcina Kikuta, sposób, w jaki zawodnik spędzi ten okres ma duży wpływ na dyspozycje w rundzie wiosennej.
Autor: Karol Jałowiec
Jak wszyscy doskonale wiemy w 1/16 Ligi Europy poznański Lech zmierzy się z portugalskim Sportingiem Braga. W portugalskim klubie, podobnie jak w „Kolejorzu”, doszło już do kilku roszad związanych w trwającym okienkiem transferowym. Jakie to zmiany?
Trener Jose Mari Bakero nie zdecydował jeszcze jacy zawodnicy wezmą udział w turnieju Remes Cup Ekstra, który odbędzie się już w najbliższy piątek, jednak ze względu na kolizję imprezy z Wielkim Balem Piłkarza można spodziewać się, że „Kolejorz” wystąpi w osłabionym składzie.
Drugi dzień zajęć piłkarzy Lecha będzie bardzo podobny do tego, który miał miejsce wczoraj. Dwukrotnie zawodnicy spotkali się w klubie. Dość nieoczekiwanie, już pierwszego dnia na zajęciach potrzebne były piłki.
Polski Związek Piłki Nożnej podał godziny rozpoczęcia się spotkań ćwierćfinałowych Pucharu Polski. Lech ze względu na ewentualną kolizję ze spotkaniami Ligi Europy swój pierwszy mecz rozegra już 20 lutego w Poznaniu. Pierwsze spotkanie odbędzie się w niedzielę o godzinie 15:30 przy Bułgarskiej.
Wciąż nieznana jest przyszłość Rafała Murawskiego w kontekście ewentualnego transferu na Bułgarską. Były kapitan Lecha miał przyznać w rozmowie ze swoim agentem, że chętnie wróciłby do Polski. Dziś Radosław Osuch, prowadzący interesy „Murasia, rozmawiał z prezesem „Kolejorza”.
Bartosz Ślusarski rozpoczął dzisiaj przygotowania do nowej rundy razem z drużyną „Kolejorza”. – Drużyna bardzo się zmieniła w ostatnich latach – przyznał 29-letni napastnik.
Piłkarze Lecha Poznań rozpoczęli przygotowania do sezonu. Dzisiaj o godzinie 9 zameldowali się w klubie. Trener Jose Mari Bakero wprowadził od początku przygotowań nowe metody treningowe.
Mateusz Siebert, obrońca francuskiego FC Metz, był bliski transferu do Lecha Poznań. Prawdopodobnie jednak 20-letni zawodnik trafi do lidera polskiej Ekstraklasy – Jagiellonii Białystok. Piłkarza z polsko-francuskim obywatelstwem w swoim zespole chętnie widziałby Michał Probierz.
Marek Pogorzelczyk, dyrektor sportowy Lecha, tuż przed wyjazdem na krótki urlop do Egiptu… – czytamy w dzisiejszym „Głosie Wielkopolskim”. Okno transferowe w pełni, właśnie odszedł z klubu jeden z jego motorów napędowych, a dyrektor sportowy postanowił odpocząć.