Wczoraj poznaliśmy wyniki 19. plebiscytu „Polski Głosu Wielkopolskiego”. Najlepszym piłkarzem roku w Wielkopolsce został Manuel Arboleda. Kolumbijczyk jest pierwszym obcokrajowcem, który zwyciężył w tej kategorii.
Autor: Karol Jałowiec
Cracovia zwyciężyła w turnieju Remes Cup Ekstra. Zawodnicy Jurijego Szatałowa pokonali w finale Jagiellonię Białystok, która już trzeci raz z rzędu zajęła w zawodach drugie miejsce. Trzeci był „Kolejorz”.
Już dzisiaj w poznańskiej Arenie odbędzie się turniej Remes Cup Ekstra. Znamy już kadry zespołów w jakich pojawią się zespoły, biorące udział w turnieju.
W tym tygodniu zawodnicy Lecha trenują w Polsce, jednak ze względu na niesprzyjającą do treningów aurę już w niedzielę wyjadą do Hiszpanii, gdzie będą przygotowywać się do rundy wiosennej.
Lech Poznań doszedł do porozumienia w sprawie transferu definitywnego Huberta Wołąkiewicza i obrońca już zimą dołączy do drużyny. Razem z nią wyleci w niedzielę na zgrupowanie do Hiszpanii.
Trener Jose Mari Bakero podał kadrę na turniej Remes Cup Ekstra. Zgonie z wcześniejszymi zapowiedziami jutro w Arenie w barwach Lecha zagrają przede wszystkim piłkarze młodzi.
Po odejściu Sławomira Peszko, Jacek Kiełb jest bliżej wyjściowej jedenastki. Młodego pomocnika Lecha czeka runda, w której może udowodnić swoje wysokie aspiracje. – Nie mam żadnych postanowień, bo nigdy ich nie realizuję – mówi w rozmowie z LechNews.pl popularny „Ryba.”
Już w najbliższa niedzielę w poznańskiej Arenie odbędzie się turniej PROEKO CUP, którego organizatorem jest Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji. W imprezie udział weźmie 12 drużyn, w których występować mogą adepci futbolu, którzy nie ukończyli 10. roku życia.
Krzysztof Chrapek, który jest wypożyczony z Lechem Poznań do Piasta Gliwice, nie zagra przez najbliższe kilka miesięcy. Zawodnik zerwał ścięgno Achillesa i prawdopodobnie wróci do stolicy Wielkopolski, gdzie będzie przechodził rehabilitację.
Na 111. pozycję awansował Lech Poznań w Międzynarodowego Stowarzyszenia Historyków i Statystyków Futbolu (IFFHS). Dzięki temu nadal jest najwyżej sklasyfikowanym polskim klubem w zestawieniu.