W czwartkowy wieczór Lech Poznań podejmie na INEA Stadionie mistrza Węgier w walce o awans do fazy grupowej Ligi Europy.
Autor: Karol Jałowiec
Już w czwartek Lech Poznań podejmie na własnym boisku węgierski Videoton. Dla Kolejorza to najważniejszy mecz w rundzie jesiennej.
W ostatniej fazie przed Ligą Europejską, Lech Poznań zmierzy się przed własną publicznością z węgierskim Videotonem.
Dla Gergo Lovrencsicsa, Davida Holmana i Tamasa Kadara mecz przeciwko drużynie z Węgier na pewno będzie czymś wyjątkowym – Jak gramy przeciw węgierskiej drużynie to zawsze czekamy na ten mecz. Jestem bardzo podekscytowany niż przed zwykłym spotkaniem. Szanujemy przeciwnika, ale chcemy pokazać, że jesteśmy lepsi i możemy ich pokonać. Nie od dziś wiadomo, że Videoton boryka się z problemami. Kontuzjowani są czołowi piłkarze, a drużyna została bez trenera – To nie jest nasza sprawa, nie możemy się sugerować tym, w jakim oni są stanie. Musimy patrzeć tylko i wyłącznie na siebie. Pokazać się na boisku i być w 100% gotowym,…
Dziś odbyła się szczególna konferencja, podczas, której zaprezentowany został tzn. „Dekalog Kolejorza”. Tablica z zasadami wisi obok szatni lechitów i jest podpisana przez byłych i obecnych zawodników, a także trenera i prezesa.
Mistrz Polski bardzo źle rozpoczął obecny sezon, Lechici ponieśli wczoraj trzecią porażkę w Ekstraklasie. Od Kolejorza lepszy okazał się beniaminek z Lubina, który wygrał 2:1.
Kolejorz przegrał wczoraj ligowy mecz z Zagłębiem Lubin 1:2 i plasuje się daleko w tabeli. Straty nieco zniwelował w ostatniej akcji Marcin Robak – Liczy się dobro drużyny i ta bramka mnie wcale nie cieszy. Wszyscy gramy dla zespołu i ta bramka cieszyłaby, gdybyśmy z Zagłębiem wygrali – mówił po meczu napastnik. Latem do zespołu mistrza Polski dołączył Marcin Robak i Denis Thomalla, jednak żaden z nich nie gra na miarę oczekiwań – Nie mam pojęcia ile nam potrzeba czasu, by się zgrać. Musimy być przede wszystkim kolektywem, to nie zależy tylko ode mnie czy Denisa. Jako drużyna musimy dobrze…
Zapraszamy do zapoznania się z wypowiedziami trenerów po meczu Zagłębie Lubin – Lech Poznań. Piłkarze Kolejorza przegrali z Miedziowymi na wyjeździe 1:2.
W piątej kolejce ekstraklasy Lech Poznań przegrał na wyjeździe z beniaminkiem Zagłębiem Lubin. Zapraszamy do zapoznania się z ocenami piłkarzy za to spotkanie.
Lech Poznań przegrał z Zagłębiem Lubin 1:2 po bezbarwnym meczu. Przy Bułgarskiej szpital, a na boiskach ligowej Ekstraklasy istna katastrofa. Mistrz Polski po 5. kolejce ma tylko cztery punkty w tabeli. Zagłębie otworzyło wynik już w 7. minucie po golu Janusa. Bramkę do szatni dorzucił jeszcze Piątek. W drugiej połowie trener Skorża postawił wszystko na jedną kartę i wykorzystał w przerwie pozostałe dwie zmiany. Niestety nie dało to zamierzonego skutku. W 93. minucie honorową bramkę strzelił Robak.