Zakłady Hipolita Cegielskiego we współpracy z kibicami Lecha organizują dla nich wycieczkę śladami Powstańców Czerwca 1956 roku. Planowany termin przypada na poniedziałek, 20 czerwca, w godzinach przedpołudniowych. Na kiboli czeka 20 miejsc.
Autor: Karol Jałowiec
W środę do sprzedaży trafi nowy numer „Magazynu Kolejorz”. Głównym tematem wydania będzie podsumowanie zakończonego ponad tydzień temu sezonu. Czytelnicy będą mogli zapoznać się także z sylwetką Marcina Kamińskiego. Poza tym w wydaniu:
Grzegorz Wojtkowiak zagrał cały mecz na środku obrony, a Rafał Murawski 76. minut w spotkaniu reprezentacji Polski z Aregentyną, które drużyna prowadzona przez Franciszka Smudę wygrała 2:1. Pomocnik Lecha został w tym meczu ukarany żółtą kartką
W piątek ogłoszony został nowy dyrektor sportowy Lecha Poznań. Został nim Andrzej Dawidziuk, który jest współzałożycielem Młodzieżowej Szkoły Piłkarskiej w Szamotułach, gdzie odpowiada za szkolenie bramkarzy. Wcześniej współpracował także z Leo Beenhaakerem w reprezentacji Polski. Kim jest Andrzej Dawidziuk?
Artjoms Rudnevs spędził na boisku 90. minut w meczu reprezentacji Łotwy z Izraelem. Napastnik Lecha nie wpisał się niestety w żaden sposób do protokołu sędziego, a Łotwa przegrała 1:2. Spotkanie odbyło się w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy w 2012 roku.
– Dostawałem powołania, gdy tylko byłem zdrowy, więc należy trzeba się cieszyć i cały czas udowodniać, że się na nie zasługuje – mówi w rozmowie z LechNews.pl Grzegorz Wojtkowiak, obrońca Lecha oraz reprezentacji Polski, przed meczami towarzyskimi z Argentyną i Francją.
Semir Stilić zagrał niespełna 30 minut w meczu eliminacji do Mistrzostw Europy 2012 reprezentacji Bośni i Hercegowiny, która przegrała z Rumunią 3:0. Pomocnik Lecha został ukarany także żółtą kartką.
Lech Poznań zremisował w meczu towarzyskim z Kotwicą Kołobrzeg 1:1. „Kolejorz” zakończył tym samym sezon 2010/2011, a piłkarze w najbliższym czasie rozjadą się na urlopy. Do treningów wrócą 27 czerwca.
Andrzej Dawidziuk został nowym dyrektorem sportowym Lecha Poznań. Klub we wtorek zwolnił Marka Pogorzelczyka oraz Łukasza Mowlika. W najbliższym czasie poznamy nowego kierownika drużyny.
Jose Mari Bakero przyjął propozycję przedłużenia kontraktu i pozostanie na stanowisku trenera pierwszego zespołu Lecha. Nowa umowa obowiązuje do końca przyszłego sezonu.