Lech Poznań zremisował bezbramkowo z Wisłą Kraków w 27. kolejce Lotto Ekstraklasy. Poniżej przedstawiamy opinie trenerów po spotkaniu.
Autor: Karol Jałowiec
W 27. kolejce Lotto Ekstraklasy Kolejorz zremisował w Krakowie z miejscową Wisłą 0:0. Było to drugie spotkanie z rzędu, które podopieczni Nenada Bjelicy zakończyli takim wynikiem.
Po przerwie na mecze reprezentacji czas na ligę! Już dziś o 20:30 Lech Poznań zmierzy się w Krakowie z miejscową Wisłą. Będzie to spotkanie 27. kolejki Lotto Ekstraklasy.
Przed piłkarzami Kolejorza prawdziwe wyzwanie – w ciągu 9 dni rozegrają oni trzy bardzo ciężkie mecze, które to w dużej mierze mogą mieć wpływ na dalszą część sezonu.
Jutro lechici wrócą do na ekstraklasowe boiska i zmierzą się w Krakowie z tamtejszą Wisłą. Ostatni mecz przy Reymonta zakończył się wygraną podopiecznych trenera Bjelicy 4:2 w ramach Pucharu Polski.
Trener Nenad Bjelica nie mógł narzekać na braki kadrowe spowodowane przerwą na mecze reprezentacji. Treningi pierwszej drużyny Kolejorza opuściła tylko trójka zawodników przygotowująca się – bo miejsce w składzie mają już teoretycznie wywalczone – do Mistrzostw Europy reprezentacji U-21. Mowa oczywiście o Tomaszu Kędziorze, Janie Bednarku i Dawidzie Kownackim. Podopieczni selekcjonera Marcina Dorny polegli jednak dwukrotnie 1:2 – najpierw w Krakowie z Włochami, a później z Czechami w Kielcach, a w ich niechlubne ślady poszli również koledzy z reprezentacji U-19. Zaistniałą sytuację traktuje się przy Bułgarskiej niemal w kategoriach precedensu. Jak zauważyła dziennikarka poznańskiej Gazety Wyborczej – Hanna Urbaniak, od ponad dziesięciu lat…
Jasmin Burić został Polakiem. Bramkarz Lecha Poznań we wtorek w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim odebrał akt nadania obywatelstwa, potwierdzający przyznanie polskiego paszportu.
Jan Bednarek, tak samo jak Dawid Kownacki i Tomasz Kędziora wystąpił w dwóch meczach reprezentacji do lat 21, która przygotowuje się do czerwcowych mistrzostw Europy. Niestety podopieczni Marcina Dorny przegrali z Włochami i Czechami po 1:2.
Podopieczni Nenada Bjelicy w siedmiu meczach rundy wiosennej zdobyli aż 19. punktów. Pierwsze oczka stracili w minionej kolejce z zespołem Franciszka Smudy, jednak jak twierdzi Łukasz Trałka, remis z ostatnią drużyną tabeli nie wybił zawodników z rytmu.- Nie jesteśmy zadowoleni z wyniku, ale to nie jest moment, żeby się wybijać z rytmu. Nie ma na to czasu. Wiemy co zrobiliśmy źle, zagraliśmy troszkę słabszy mecz z przeciwnikiem który zagrał dobrze. Patrząc na pozycję Górnika w tabeli, nikt by nie przypuszczał, że ten zespół będzie grał przy Bułgarskiej piłkę i że będzie dobrze wyglądał. Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem,…
Dziś o godzinie 9:00 ruszyła otwarta sprzedaż biletów na hit 28. kolejki Lotto Ekstraklasy, w którym podopieczni Nenada Bjelicy zmierzą się z Legią Warszawa. Wszystkie wejściówki na to spotkanie rozeszły się w niespełna trzy godziny.