W środowe popołudnie na bocznym boisku przy INEA Stadionie odbyło się sparingowe spotkanie pomiędzy pierwszą drużyną Kolejorza, a jego rezerwami prowadzonymi przez Ivana Djudjevicia. Trener Bjelica dał szansę pograć zawodnikom, którzy ostatnio na boisku przebywali w mniejszym wymiarze czasowym. W tym meczu nie padła jednak żadna bramka, więc nie można nazwać tego pojedynku widowiskowym.
Autor: Karol Jałowiec
Marcin Wasielewski zadebiutował w Ekstraklasie w meczu z Termalicą. Wówczas spędził na boisku kilka minut. – Poczułem się wtedy niesamowicie i dużo pewności siebie dał mi ten występ. Ciężką pracą doszedłem do tego, że dziś trener pozwolił mi zagrać w pierwszym składzie i cieszę się z tej szansy. Mam nadzieję, że ją wykorzystałem. – powiedział lechita po wygranym spotkaniu w Gdyni.
Rozpędzony Kolejorz nie zwalnia tempa i pokonuje kolejnych rywali. Po wygranej 4:1 nad gdyńską Arką nastroje w poznańskim obozie zdecydowanie dopisują.
Maciej Gajos pierwszy raz od prawie pół roku wpisał się na listę strzleców. Popularny Gajowy wczoraj zdobył bramkę na 1:0.
Zwycięska passa Lecha Poznań wciąż trwa. Bracia z Gdyni nie dali rady Poznańskiej Lokomotywie i zespół prowadzony wyjątkowo przez Rene Pomsa pokonał Arkę 4:1. Bramki dla Lecha zdobyli Maciej Gajos, Darko Jevtić, Dawid Kownacki i Marcin Robak. Zobacz, jak wysoko oceniliśmy grę poszczególnych lechitów. Najlepszy lechita – Darko Jevtić Średnia ocen – 7,21 Matus Putnocky – 7 Słowak między słupkami jest ogromnym atutem Lecha nie tylko w defensywie, ale również w rozgrywaniu akcji ofensywnych. Bez zbędnych przerw wznawia grę niebiesko-białych, zmuszając tym samym swoich kolegów do szybkiego nacierania na bramkę rywali. Rafał Siemaszko wdarł się w pole karne sprytnym przyjęciem…
Kolejorz wygrał wczoraj wieczorem kolejne spotkanie w Ekstraklasie. Poznańska Lokomotywa poknała 4:1 Arkę Gdynia po golach Macieja Gajosa, Darko Jevticia, Dawida Kownackiego i Marcina Robaka.
Lech Poznań wygrał w Gdyni z miejscową Arką 4:1. Bramki dla lechitów zdobyli: Maciej Gajos, Darko Jevtić, Dawid Kownacki i Marcin Robak. Zapraszamy do przeczytania wypowiedzi z konferencji pomeczowej trenera Arki oraz asystenta Nenada Bjelicy, Rene Pomsa.
Punkt o 20.30 rozpoczęło się w Gdyni spotkanie pomiędzy lokalną Arką, a Lechem Poznań. Było to niezwykle emocjonujący mecz, który obfitował w bramki. Co jednak najważniejsze – 3 punkty wracają z Pomorza do stolicy Wielkopolski! Już w 20 sekundzie meczu lechici mogli objąć prowadzenie. Z lewej strony boiska dobrze szarżował Dawid Kownacki, który zgrał piłkę do środka pola karnego. Tam jednak Jevtić z Majewskim przeszkodzili sobie i strzał został wybroniony przez Konrada Jałochę. W 5. minucie meczu Kolejorz objął prowadzenie! Doskonale tuż sprzed linii końcowej boiska w okolice piątego metra zgrywał Majewski, gdzie futbolówka odnalazła Macieja Gajosa, który na wślizgu…
Już dzis wieczorem Kolejorz rozegra kolejne spotkanie o punkty, a szasnę na przedłużenie serii będzie miał Matus Putnocky. Słowak w poznańskiej bramce jest niepokonany od grudniowego meczu z Cracovią.
Jutrzejsze spotkanie będzie dość szczególne dla Dariusza Formelli. 22-letni pomocnik przyczynił się do awansu Arki do Ekstraklasy, ale później wrócił do Poznania i zagrał jesienią w starciu z gdynianami. Teraz stanie po przeciwnej stronie barykady.