Do inauguracji rundy wiosennej zostało osiem dni, a w Poznaniu wciąż nie wiadomo, którzy piłkarze są najbliżej gry w podstawowej jedenastce. – Ja zawsze czuję się blisko wyjściowego składu (śmiech). Ciężko powiedzieć, jeszcze jest trochę czasu do startu ligi. Trener cały czas zmieniał wielu zawodników, wychodziliśmy na sparingi w różnych składach, więc nie wiem jak to będzie wyglądało. – powiedział na spotkaniu z dziennikarzami Radosław Majewski.
Autor: Karol Jałowiec
Runda wiosenna zbliża się wielkimi krokami. Z tej okazji w niedzielę, 5 lutego o godzinie 13:00 na Placu Wolności odbędzie się wydarzenie „Pierwszy gwizdek”, w którym udział wezmą kibice Lecha, a także pierwsza drużyna Kolejorza. W niedzielne popołudnie, tydzień przez rozpoczęciem ligowych zmagań, kibice Kolejorza wspólnie z pierwszą drużyną Lecha zainaugurują rundę wiosenną. Z tej okazji przygotowane zostały atrakcje dla wszystkich obecnych tam fanów. Zrobione zostanie zdjęcie, na którym znajdą się zawodnicy oraz sztab szkoleniowy, a także fani Lecha, którzy stworzą „żywe tło” z niebiesko-białej kartoniady. – Chcemy, aby każdy kibic Kolejorza poczuł się częścią tego wydarzenia, a także…
Już 2 lutego o godzinie 18 odbędzie się kolejne spotkanie kibiców Kolejorza z Zarządem Klubu. W czwartkowy wieczór szefowie Lecha tradycyjnie, bo już po raz piąty, odpowiedzą na wszystkie pytania.
Marcin Wasielewski w sparingu z Sokołem Kleczew miał kilka sytuacji do zdobycia bramki, jednak częściej podawał kolegom futbolówkę niż uderzał w światło bramki. – Wolę podawać niż strzelać. Jestem bardziej obrońcą niż skrzydłowym, więc to jest bardziej moje zadanie. Oddałem kilka strzałów, szkoda, że chociaż jeden nie wpadł, np. ten który się zatrzymał na poprzeczce. – powiedział „Wasyl”.
Dziś lechici wyjechali na zgrupowanie na Cypr, gdzie przygotowywać się będą do drugiej części sezonu.
Jak informuje oficjalna strona Lecha Poznań, podopieczni Nenada Bjelicy wyruszyli po godzinie 8 na zgrupowanie na Cypr. Do miejscowości Aija Napa, w której spędzą dwanaście dni powinni dotrzeć wieczorem.
W zeszły poniedziałek do treningów powrócili piłkarze Lecha Poznań. Jak do tej pory do rundy wiosennej przygotowywali się oni w Poznaniu, zaś już jutro wylecą na zimowe zgrupowanie na Cypr.
Lech Poznań wygrał w sparingowym spotkaniu z Sokołem Kleczew aż 8:0. – Bardziej było to na zasadzie treningowej jednostki. Przed nami obóz i tam na pewno będziemy intensywniej pracować. Na początku pogoda była bardzo ciężka, temperatura też dawała się we znaki, ale jest coraz lepiej, a od wtorku będzie na pewno cieplej. – powiedział po spotkaniu Maciej Wilusz.
Kolejorz rozegrał wczoraj pierwszy mecz w nowym roku. W spotkaniu sparingowym lechici pokonali Sokół Kleczew 8:0.
Jasmin Burić od ośmiu lat broni barw Poznańskiej Lokomotywy, a od dwóch lat stara się o polske obywatelstwo, jednak bez skutku. Z pomocą bośniackiemu bramkarzowi przyszli kibice.