Umowa na stworzenie projektu muzeum Lecha Poznań została podpisana. Za adaptację wnętrz INEA Stadionu na potrzeby stałej ekspozycji klubowych trofeów, koszulek, pamiątek i innych eksponatów odpowiadać będzie ten sam architekt, który zaprojektował świeżo wyremontowaną strefę premium.
Autor: Karol Jałowiec
Paweł Tomczyk w grudniu, w meczu z Cracovią zadebiutował w Ekstraklasie. Teraz ciężką pracą na treningach stara się udowodnić trenerowi, że zasługuje na kolejną szansę.
Kilkanaście dni temu w Poznaniu spłonęło mieszkanie, w którym razem ze swoją mamą mieszkał wychowanek Akademii Lecha Poznań, Sebastian Herkt. Zarówno młody piłkarz, jak i jego mama, pani Aldona, wyszli z tego zdarzenia cało, ale ogień strawił cały ich dobytek. Teraz potrzebna jest nasza pomoc.
Darko Jevtić ustalił wynik piątkowego meczu z Termalicą Bruk-Bet Niecieczą, pokonując w ostatnich minutach Krzysztofa Pilarza, dając Kolejorzowi zwycięstwo 3:0.
Marcin Robak w meczu z Termalicą pojawił się na murawie dopiero w 84. minucie, ale mógł ustrzelić hat-tricka. – Mogłem strzelić trzy bramki, gdybym podszedł do drugiego karnego i wykorzystał sytuację, którą miałem w polu karnym. Cieszę się z tego, że Darko wykorzystał swoją jedenastkę. Nie przypominam sobie, żeby jakaś drużyna wygrała spotkanie po trzech rzutach karnych. Fajnie, że wszystkie z nich udało nam się zamienić na bramki. – powiedział po spotkaniu napastnik Kolejorza.
Dawid Kownacki otworzył wynik wczorajszego meczu z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza, wykorzystując w 33 minucie rzut karny.
Na inaugurację rundy wiosennej Lech Poznań zwyciężył z Termalicą 3:0. Wszystkie bramki padły po rzutach karnych, każdy został wykonany przez innego lechitę. Przekonaliśmy się o jakości zimowego nabytku, a także o tym, jaki naprawdę jest Maciej Wilusz. Zobacz, jak oceniliśmy lechitów za ten mecz Najlepszy lechita – Dawid Kownacki Średnia ocena 6,61 Matus Putnocky – 6 W pierwszej połowie prawdopodobnie zamarzł całkowicie bezrobotny. Po przerwie autobus z Niecieczy co raz częściej podjeżdżał pod pole karne Słowaka, przez co musiał się trochę napracować. Po jednej z interwencji golkiper Kolejorza padł na murawę i potrzebna była interwencja medyka. Naturalnym ruchem byłoby zdjęcie…
We wczorajszym meczu Kolejorz pokonał Termalikę Bruk-Bet Nieciecza 3:0 po trzech rzutach karnych. Do bramki trafiali Dawid Kownacki, Marcin Robak i Darko Jevtić.
Półroczna saga związana ze sprzedażą węgierskiego defensora zakończona. Lewy obrońca podpisał kontrakt z Dynamem Kijów po długich negocjacjach. Kwotę odstępnego szacuje się na kwotę prawie 2 milionów Euro. 26-letni Węgier rozegrał w Lechu 74 spotkań i zdobył z nim Mistrzostwo Polski oraz dwukrotnie Superpuchar Polski. Kadar związał się z wiceliderem ligi ukraińskiej czteroletnią umową.
Czesław Michniewicz: Cóż można powiedzieć, przegraliśmy 3:0 na inaugurację, wiedzieliśmy czego się spodziewać, mecz był wyrównany. Lech optycznie przeważał, ale poza jego strzałami nic się nie działo. Po pierwszym karnym byliśmy spokojni i po przerwie chcieliśmy się podnieść. Popełniliśmy kilka zmian kadrowych. Mieliśmy kilka złych momentów. Uważam, ze był to mecz bez sytuacji, ale z 3 bramkami. Uważam, że takiej ręki jaka była przy drugim karnym nie powinno się gwizdać. najbardziej żaluję czerwonej kartki, która go wyklucza z następnego spotkania z Lechią. Sędzia w koszykówce nie przyznaje tylu rzutów osobistych, co dzisiaj dał rzutów karnych. Nie jest tak, że przegraliśmy…