Lewandowski, Rudnevs, Teodorczyk, Sadajew – te nazwiska przypominają nam, że Lech Poznań od dawna opierał swoją grę na silnych i bramkostrzelnych napastnikach. Takich też trenerzy Kolejorza mieli w ostatnich latach do dyspozycji, lecz zazwyczaj byli to zawodnicy bez solidnej konkurencji w składzie.
Autor: Karol Jałowiec
Piątkowy mecz przeciwko szczecińskiej Pogoni był trzecim spotkaniem z rzędu, które Kolejorz wygrał 3:0. Bramki dla ekipy Lecha zdobywał Dawid Kownacki, który dwukrotnie pokonał Jakuba Słowika oraz Marcin Robak.
Kolejorz wygrał trzecie wiosenne spotkanie w Ekstraklasie. Dziś lechici okazali się lepsi od Pogoni Szczecin, wygrywając 3:0. Do siatki dwa razy trafił Dawid Kownacki, a trzeciego gola chwilę po wejściu dołożył Marcin Robak.
O 20:30 Lech Poznań rozegra pierwszy z trzech meczów z Pogonią Szczecin. W dzisiejszym spotkaniu lechici powalczą o ligowe punkty, w następnych zaś o awans do finału Pucharu Polski.
W spotkaniu z Piastem, Radosław Majewski wpisał się dwukrotnie na listę strzelców, jednak zdaje sobie sprawę, że tylko dobrą grą jest w stanie zapewnić sobie miejsce w podstawowej jedenastce na dłużej.
Już jutro lechici o ligowe punkty powalczą w Szczecinie. Dla trenera Bjelicy będzie to dość wyjątkowy mecz, bo właśnie w meczu z Portowcami debiutował na ławce trenerskiej Kolejorza.
Niespełna dwa tygodnie temu pisaliśmy o tragedii jaka spotkała wychowanka Akademii Lecha Poznań. Sebastianowi Herktowi, który mieszkał z mamą spłonęło mieszkanie. Młody piłkarz jak i jego mama wyszli z tego zdarzenia cało, jednak ogień strawił cały ich dobytek. W pomoc 17-latkowi zaangażował się między innymi Abdul Aziz Tetteh.
Elvis Kokalović został nowym zawodnikiem Lecha Poznań. We wtorek 28-letni obrońca podpisał kontrakt z Kolejorzem. Z poznańskim klubem związał się umową do końca czerwca z opcją przedłużenia o trzy lata.
W drugim meczu na wiosnę Kolejorz triumfował 3:0 i po raz drugi na listę strzelców wpisał się Dawid Kownacki. Młody napastnik Kolejorza ustalił wynik spotkania dobijając strzał Szymona Pawłowskiego.
Ligowa potyczka przeciwko Piastowi Gliwice była okazją do występu dla Jasmina Buricia. Bośniak zastąpił między słupkami Matusa Putnockiego, który w spotkaniu przeciwko Bruk-Bet Termalice Nieciecza odniósł kontuzję. Popularny „Jasiu” zaliczył bardzo solidny występ i na pewno może być zadowolony z faktu, że zachował czyste konto. – Mecz był bardzo dobry w naszym wykonaniu, co potwierdza wynik 3:0. Na początku miałem trochę pracy, lecz później kontrolowaliśmy grę. Nie bałem się tego spotkania. Dobrze wyglądam na treningach i pokazałem to w tym pojedynku – ocenił swoją postawę golkiper Kolejorza. Data rozgrywania sobotniego meczu zbiegła się z datą urodzin Buricia. Trzeba przyznać, że koledzy z…