Już dziś lechici podejmą przed własną publicznością Lechię Gdańsk. Obie drużyny walczą o grę w europejskich pucharach w przyszłym sezonie – Myśmy wszystko sobie zaprzepaścili przez trzy spotkania – przyznaje Jan Urban.
Autor: Karol Jałowiec
Nie masz biletu na finał Pucharu Polski? Polski Związek Piłki Nożnej z uwagi na ogromne zainteresowanie spotkaniem, podjął decyzję o zmniejszeniu stref buforowych na trybunach PGE Narodowego. Do ogólnodostępnej sprzedaży trafiły dodatkowe bilety.
W ostatnich trzech spotkaniach Lech Poznań zdobył zaledwie jeden punkt. Najbliższym rywalem Kolejorza będzie gdańska Lechia, z którym poznaniacy w rundzie zasadniczej dwukrotnie wygrali.
Dni meczowe to ważne wydarzenia nie tylko ze względu na to, co dzieje się na płycie głównej i trybunach INEA Stadionu. To również wyzwanie logistyczne dla miasta i samego klubu. Właśnie wtedy przy Bułgarskiej ruch samochodowy jest najbardziej intensywny, a przy sąsiadujących przecznicach kibice często zostawiają swoje samochody i kierują się ku stadionowi.
Od jutra, tj. 27 kwietnia, w kasach INEA Stadionu będzie można odbierać bilety na finał Pucharu Polski, które zakupione zostały z puli klubowej.
Tego zawodnika nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Przez pięć rund 31-latek bronił Niebiesko-Białych barw i na stałe wpisał się w pamięć kibiców Kolejorza. Tuż przed meczem z Lechią w „Przyszli, pograli, poszli” – Sławomir Peszko!
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z meczu Drużyny Wiary Lecha z 1920 Mosina, który Kibole wygrali 3:1. Autorem zdjęć jest Monika Wantoła.
Drużyna Wiary Lecha wygrała mecz z 1920 Mosina 3:1. Podopieczni trenera Wróblewskiego zagrali dwie odmienne połowy. Pierwsza część gry to przede wszystkim niemoc strzelecka i liczne niewymuszone błędy, które kończyły się niebezpiecznymi kontrami. Pierwsze minuty to znaczna przewaga DWL. Kibole od razu ruszyli do przodu chcąc szybko otworzyć wynik i do końca kontrolować spotkanie. Kilka sytuacji miał Piotr Makowski, ale nie był w stanie pokonać bramkarza Mosiny. W 15. minucie zrobiło się gorąco pod bramką DWL. Po błędzie Łaszyńskiego piłkę przejął zawodnik gości i znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, jednak nie zdołał pokonać Juchacza. W 39…
W czwartkowym meczu z Lechią Gdańsk Lech Poznań będzie musiał poradzić sobie bez Łukasza Trałki oraz Tamasa Kadara. Obaj zostali ukarani żółtymi kartkami w starciu z Pogonią i są zmuszeni pauzować w kolejnym spotkaniu Ekstraklasy.
Lech Poznań przegrał mecz z Pogonią Szczecin 1:0. Lechici, do czego nas już przyzwyczaili, rozegrali dwie różne połowy. Pierwsza, pełna strzałów i dobrej, szybkiej gry zakończyła się bezbramkowo. Natomiast druga to już zupełnie inna historia. Lech był bezsilny, nie miał pomysłu na grę, a rotacje w składzie doprowadziły do straty bramki, a w konsekwencji do przegranego spotkania. Początek meczu był bardzo wyrównany. Akcja za akcję, strzał za strzał. W 2. minucie wyśmienitą okazję do strzelenia bramki miał Dwaliszwili, który niekryty w polu karnym otrzymał wyśmienite podanie. Wystarczyło tylko dobrze skierować piłkę, ponieważ przed napastnikiem Portowców był tylko Burić. Na nieszczęście…