Autor: Karol Jałowiec

Karol Jałowiec

Obecnie Poznaniak, choć moje akademickie korzenie tkwią w Politechnice Krakowskiej. Fan typowania i wszelkiego rodzaju sportu. Kibicuje PSG i Lechowi Poznań. Moje życie wypełniają sportowe emocje, które łączę z codzienną pracą w branży IT.

Poniedziałkowa porażka Lecha Poznań w finale Pucharu Polski zdecydowanie utrudniła drużynie trenera Jana Urbana walkę o europejskie puchary. W zasadzie, to piłkarze sobie ją utrudnili i teraz, by uratować resztki sezonu muszą wygrać we wszystkich trzech pozostałych spotkaniach i liczyć na korzystne wyniki innych zespołów – Jeżeli wygramy wszystkie trzy mecze ligowe, to też nie będziemy stuprocentowo pewni, że zagramy w europejskich pucharach. Ten sezon jest dla nas naprawdę trudny i mam nadzieję, że jak najszybciej odmienimy swoją sytuację. Będziemy robili, co w naszej mocy, ale nie jesteśmy maszynami i nawet tych trzech wygranych nie możemy obiecywać. Póki jednak będzie…

Read More

Karol Linetty dość mocno przyczynił się do straty bramki we wczorajszym finale Pucharu Polski i winę za to bierze całkowicie na siebie – Największa w tym wszystkim to moja wina. Chciałem wybić piłkę jak najdalej od naszej bramki. Pech chciał, że idealnie wrzuciłem ją na głowę Prijovicia. Zawaliłem bramkę.

Read More

Kamil Jóźwiak dostał szansę od trenera Urbana i zagrał w dziejszym finałowym meczu Pucharu Polski. Młody pomocnik mógł w końcówce wyrównać stan spotkania. – Żałuję tej sytuacji, bo jeśli bym mógł coś zmienić, to zagrałbym inaczej. Takie jest życie i tego już nie zmienię – mówił po meczu.

Read More

Kolejorz drugi raz z rzędu przegrał finał Pucharu Polski na Stadionie Narodowym po golu w 69. minucie Aleksandara Prijovicia i mocno skomplikował sobie drogę do europejskich pucharów w przyszłym sezonie.

Read More

Po czwartkowym meczu ligowym pomiędzy Lechem Poznań, a Lechią Gdańsk głos zabrał były lechita – Sławomir Peszko. Doskonale wszystkim znany skrzydłowy zdobył z Kolejorzem Puchar Polski w 2009 roku w Chorzowie, a w pamiętnym finale strzelił jedyną bramkę. Jak mówi Peszko, w poniedziałek podczas tegorocznego finału Pucharu Polski będzie kibicował Lechowi – Grałem w Lechu, zdobyłem z nim Puchar Polski i mam sentyment do tego klubu – mówi ciepło reprezentant Polski, o którym wspominaliśmy w ostatniej części #PrzyszliPograliPoszli. Mecz 34. kolejki pomiędzy byłym i obecnym klubem Sławomira Peszki był jednym z kluczowych w batalii o miejsce w kwalifikacjach do Ligi…

Read More