Już jutro Lech podejmie na INEA Stadionie zespół z Wrocławia, który prowadzi znany wszystkim poznańskim kibicom Mariusz Rumak.
Autor: Karol Jałowiec
Kibicom Lecha Poznań Waldemara Piątka przedstawiać nie trzeba. Dziś 36-letni bramkarz Kolejorza ma jeden cel – chce zakończyć karierę w ukochanym klubie.
W ramach wczesnowiosennej przerwy na reprezentację, treningi pierwszej drużyny Kolejorza opuściło dziesięciu zawodników. Tamas Kadar i Karol Linetty wrócili jednak do Poznania wcześniej, ze względu na urazy.
Kiedy z Lecha odchodził Robert Lewandowski wielu kibiców twierdziło, że Kolejorz nie pozyska już bramkostrzelnego napastnika. Tym czasem klub ściągnął anonimowego wówczas Artjomsa Rudevsa.
Podczas spotkania Lech Poznań – Śląsk Wrocław finał akcji #5dlaWaldkaPiątka już podczas spotkania Lech – Śląsk. Od każdego sprzedanego biletu na mecz KKS Lech Poznań przekaże 5 złotych na leczenie byłego bramkarza Kolejorza.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wczorajszego meczu Drużyny Wiary Lecha z Piastem Kobylnica, który Kibole wygrali 2:0.
W sobotni wieczór reprezentacja Polski podejmowała we Wrocławiu kadrę Finlandii. Podopieczni selekcjonera Adama Nawałka wygrali 5:0. W wyjściowym składzie zespołu Kraju Tysiąca Jezior wystąpił stoper Kolejorza Paulus Arajuuri.
Drużyna Wiary Lecha po okresie przygotowawczym wróciła zupełnie odmieniona. Nie chodzi stricte o zmianę trenera, ale o to, jak cała drużyna na tę zmianę zareagowała. To wszystko po prostu działało. Każdy znał swoje miejsce, każdy wiedział, że jest potrzebny. Takie nastawienie przyniosło widoczne efekty. W pierwszym meczu rundy wiosennej DWL podejmowała u siebie obecnego lidera Piasta Kobylnica i po bardzo ciężkim spotkaniu wygrała 2:0 po dublecie Piotra Makowskiego.
W Wielką Sobotę o godzinie 16:00 na stadionie przy ulicy Gdańskiej w Poznaniu Drużyna Wiary Lecha zainauguruje rundę wiosenną. Kibole podejmować będą lidera klasy okręgowej – Piasta Kobylnica. Na ławce trenerskiej Wiary Lecha zadebiutuje w oficjalnym spotkaniu nowy trener kiboli – Jarosław Wróblewski, z którym w wigilię jego debiutu postanowiliśmy porozmawiać. 9 meczów towarzyskich, 5 zwycięstw, 2 remisy i 2 porażki. Jak pan oceni swój pierwszy okres przygotowawczy z drużyną? Pozytywnie. Każdy dostał szansę zaprezentowania swoich możliwości. Zrobiliśmy przegląd kadry i wygląda to obiecująco. To, co sobie założyliśmy, w większości meczów zespół realizował i to cieszy. 30 osobowa przysparza panu…
Robert Lewandowski, Łukasz Teodorczyk i Bartosz Salamon w środowy wieczór mieli okazję zaprezentować się poznańskiej publiczności ponownie.