W ostatniej kolejce przed przerwą świąteczną piłkarze Lecha Poznań zmierzą się na wyjeździe z liderem Ekstraklasy – Piastem Gliwice.
Autor: Karol Jałowiec
Kończy się piłkarski rok. Niebawem na rynku transferowym ponownie będzie gorąco. Także przy Bułgarskiej nie zamierzają odpoczywać!
W niedzielę lechici rozegrają ostatni ligowy mecz. Ich rywalem będzie lider Ekstraklasy, Piast Gliwice. Latem w Poznaniu triumfowali podopieczni trenera Latala, wygrywając 1:0.
Dziś do południa lechici wyszli na trening przed niedzielnym meczem z Piastem Gliwice. W zajęciach udział wzięło czterech bramkarzy i dość duża grupa piłkarzy z pola, jednak kilku zawodników brakowało.
Wszystko wskazuje na to, że Paulus Arajuuri będzie jednym fińskim zawodnikiem, który pozostanie w Poznaniu.
Koniec rundy jesiennej dla kilku podopiecznych trenera Jana Urbana jest równoznaczny z końcem kariery w zespole mistrzów Polski. Hamalainen, Holman, Gostomski – oni najprawdopodobniej pożegnają się z Lechem. Z czego pozostaną w Poznaniu znani?
Znakomita passa mistrza Polski trwa nadal. Łukasz Trałka zapewnia, że Kolejorz nie zamierza zwalniać tempa.
Długi okres swojej piłkarskiej kariery Szymon Pawłowski spędził w Zagłębiu Lubin, a wczoraj 28-letni piłkarz wpisał się na listę strzelców w spotkaniu z Miedziowymi. Dla Szymona było to dopiero czwarte trafienie do siatki w tym sezonie.
Mistrz Polski wygrał szóste z rzędu ligowe spotanie i awnasował na piatą lokatę w tabeli. Lechici pokonali Zagłębie Lubin 2:0 po golach Kaspra Hamalainena oraz Szymona Pawłowskiego.